Visą mėnesį reguliariai vartojau imbierą: dabar galiu džiaugtis savo antrąja jaunyste

Sveikata

Imbieras ne veltui vadinamas stebuklinga šaknimi.  Daugelis žino, kad peršalus labai padeda imbiero arbata, tačiau gydomosios imbiero savybės tuo tikrai neapsiriboja. Šiandien mes jums papasakosime, kaip vartoti imbierą, kad jis teiktų maksimalią naudą.

Kaip vartoti imbierą?

Turbūt visi prisimena, kai pandemijos pradžioje imbieras tiesiogine to žodžio prasme dingo iš parduotuvių lentynų, o jo kaina smarkiai pakilo. Visi staiga prisiminė naudingas imbiero savybes ir pradėjo jį pirkti. Vis dėlto, tik labai mažai žmonių reguliariai naudoja imbierą. Naudinga žinoti, kad maksimalią naudą galėsite išgauti tik tada, jei imbierą vartosite reguliariai. Vertėtų bent mėnesį kasdien vartoti imbierą, ir tai tikrai leis pastebėti teigiamus rezultatus.

Beje, imbieras pas mus atkeliavo iš Kinijos, kur naudingosios imbiero savybės yra labai vertinamos. Vartoti imbierą galima labai įvairiai: jis gali būti vartojamas šviežias, miltelių pavidalu, marinuotas, ir t.t. Iš imbiero galite paruošti skanių šildančių gėrimų: imbieru galima gardinti ne tik arbatą, bet taip pat ir kavą. Imbieras taip pat naudojamas ruošiant įvairius patiekalus: sriubas, padažus, salotas, desertus. Imbieras yra universalus produktas, kuris dera su įvairiais patiekalais.

Dvejojate, ar į savo mitybos racioną vertėtų įtraukti imbierą? Apsispręsti jums gali padėti pagrindiniai imbiero privalumai, kurių yra tikrai nemažai.

Išsiaiškinkime, kuo naudinga ši stebuklinga šaknis.

1. Imbiere yra gingerolio – medžiagos, kuri turi priešuždegiminį poveikį. Tyrimai rodo, kad gingerolis apsaugo nuo vadinamojo oksidacinio streso. Tai – procesas, kurio metu dėl laisvųjų radikalų kaupimosi pažeidžiamos sveikos kūno ląstelės. Būtent šis procesas lemia senėjimą. Imbieras padeda ląstelėms tapti atsparesnėmis. Gingerolis taip pat mažina cukraus kiekį kraujyje.

2. Imbiero šaknyje taip pat gausu medžiagų, skatinančių apetitą ir kraujotaką. Tai – kalcis, magnis, geležis, vitaminas C, kalis, fosforas ir natris.

3. Imbieras padeda nuo skrandžio problemų ir malšina pykinimą. Būtent todėl jį galima vartoti nėštumo pradžioje, sergant jūros liga ar esant slėgio šuoliams. Imbieras skatina virškinimą, padeda esant virškinimo sutrikimams ir vidurių užkietėjimui.

4. Imbieras taip pat naudingas žmonėms, turintiems sąnarių problemų. Kasdien geriant imbiero gėrimus, galima palengvinti artrito simptomus. Vis dėlto, rezultatus bus galima pastebėti tik tada, jei imbieras bus vartojamas kasdien mažiausiai mėnesį.

5. Ši aromatinė šaknis taip pat gali sumažinti menstruacijų skausmą. Prieš pradėdamos vartoti skausmą malšinančius vaistus, pabandykite išgerti  puodelį stiprios imbiero arbatos.

6. Reguliarus imbiero vartojimas turės teigiamą poveikį jūsų imuninei sistemai. Šilta arbata su imbieru ir citrina – tiesiog nepakeičiamas gėrimas sergant bet kokiomis peršalimo ar virusinėmis ligomis.

7. Imbieras gerina burnos sveikatą, nes efektyviai naikina bakterijas. Pakanka kartą per dieną sukramtyti gabalėlį šviežio imbiero (svarbiausia, kad jis nebūtų cukruotas!), ir dantys jums už tai tikrai padėkos.

8. Imbieras gali pagerinti atmintį ir mąstymo greitį. Daugelio tyrimų duomenimis, imbieras gali sulėtinti su amžiumi susijusius smegenų pokyčius. Žmonėms, kurie keletą mėnesių vartojo imbiero ekstrakto tabletes, pagerėjo atmintis, mokymosi gebėjimai ir reakcijos greitis.

Pamilti imbierą tikrai nėra sunku. Nepamirškite šia stebuklinga šaknimi pagardinti gėrimus ir įvairius patiekalus. Galite naudoti ne tik šviežią imbierą, bet taip pat ir imbiero miltelius: poveikis bus labai panašus.

Visiems skaitytojams linkime sveikatos ir stiprybės. Pasirūpinkite savimi!

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!