Rusijoje „Putino draugas“ skubina mokslininkus išrasti senėjimą stabdančias technologijas

Naujienos

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija pareikalavo šalies mokslinių tyrimų institutų skubiai pateikti savo „kovos su senėjimu“ darbų ataskaitas. „Meduza“ ir „Sistema“ tyrime skelbiama, kad pagrindinis idėjos iniciatorius yra „mylimiausias Putino fizikas“.

Birželio pradžioje Rusijos sveikatos apsaugos ministerija pareikalavo iš šalies mokslininkų pateikti turimus darbus „žmogaus senėjimo stabdymo“ temomis.

Mokslininkai turi pasiūlyti, ką turi naujo šiomis temomis:

  • medicinos produktų, skirtų ląstelių senėjimo (sarkopenijos, senatvinės astenijos, osteoporozės ir t. t.) naštai mažinti, kūrimas, „biologinį amžių vertinant įvairiais metodais“;
  • naujų neurotechnologijų ir susijusių medicinos produktų, skirtų „pažinimo ir jutimo sutrikimų prevencijai ir vystymuisi“, kūrimas;
  • naujų imuninės sistemos korekcijos metodų kūrimas „remiantis nustatytais kritiniais senėjimo rodikliais“;
  • naujų medicininių technologijų ir produktų, „pagrįstų trimačio spausdinimo technologija“, kūrimas.

„Mūsų paprašė skubiai atsiųsti visus mūsų tyrimus. Maža to, laiškas atėjo, taip sakant šiandien, o išsiųsti viską reikėjo dar vakar“, – kalbėdama su žurnalistais patvirtino viena iš Nacionalinių medicinos tyrimų centrų medikių.

Kitas mokslininkas pripažino, kad apstulbo, išvydęs „tą popierių“. „Na, aišku, mums dabar, be tų senių kelmų (pagyvenę rusų politikai), gaivinti nėra ką, taip. Tai yra būtent dabar (vykstant karui) mes turime viską mesti. Toks cinizmas net glumina“, – cituojamas jis.

„Didžiausias vadas paliepė, valdininkai puolė vykdyti“

Anot kalbintų mokslininkų, savo tyrimų rezultatų valdininkams jie taip ir neišsiuntė ir vargu ar turės ką reikšmingesnio parodyti – laiškas suformuluotas „duokite mums nors ką nors“ principu.

„Pats didžiausias vadas davė nurodymą ir valdininkai puolė jį įgyvendinti visais įmanomais būdais“, – paaiškino situaciją vienas iš „Meduza“ pašnekovų.

Laiškas iš Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos mokslininkams buvo išsiųstas po to, kai Ateities technologijų forume kalbėjęs Vladimiras Putinas pareiškė, kad būtina sukurti naują nacionalinį projektą, kuris būtų nukreiptas į „piliečių sveikatos saugojimą“. Vėliau ši idėja įgavo ir oficialų pavadinimą – „Sveikatos saugojimo naujosios technologijos“.

Oficialiai Rusijos vyriausybė projektą pristatė gegužės 16-ąją, o pradėti vykdyti jį planuojama 2025-aisiais. „RIA Novosti“ buvo skelbiama, kad šis nacionalinis projektas turėtų „prailginti Rusijos piliečių gyvenimus naujų technologijų ir inovatyvių produktų sąskaita“.

Kovalčuko idėjos apie amžiną gyvenimą ir „rusų genus“

„Meduza“ ir „Sistema“ šaltinių duomenimis, pagrindinis šios idėjos iniciatorius yra Kurčatovo instituto vadovas Michailas Kovalčukas, kurį vadina „mylimiausiu Putino fiziku“. Jis taip pat žinomas savo su mokslu prasilenkiančiais pasisakymais bei ryšiais „Rosatom“. M. Kovalčuko brolis Jurijus yra V. Putino aplinkos verslininkas, „atsakingas už pinigus, moteris ir laisvalaikį“.

„Čia Miša Kovalčukas, kuris kliedi apie amžiną gyvenimą ir „rusų genus“, nusigavo iki prezidento“, – paaiškino straipsnio autoriams vienas iš artimų Kremliui šaltinių. Vienos iš Rusijos sostinės Maskvos gydytojų, komentuodamas situaciją ironiškai šią iniciatyvą pavadino „senstančio politbiuro kliedesiais“.

Be to, kaip paaiškino „Meduza“ ir „Sistema“, Rusijoje iš tiesų yra tam tikrų pasiekimų kovoje su senėjimu. Labiausiai pasistūmėta organų spausdinimo srityje. Vieni iš lyderių šioje sferoje – laboratorija „3D Bioprinting Solutions“, kurią 2013-aisiais Aleksandras Ostrovskis. Po Rusijos karo Ukrainoje pradžios verslininkui teko parduoti didžiąją dalį savo verslo ir išsikelti į Europą, o biospausdintuvų technologijos perėjo į „Rosatom“ rankas ir šiuo metu naudojamos gydyti nukentusius kare.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt