Rusijos parduotuvių lentynose dingo ne tik kiaušiniai, bet ir vištiena

Naujienos

Dėl sankcijų spaudimo toliau braška Rusijos ekonomika. Viena iš to apraiškų – pastaruoju metu iš parduotuvių lentynų dingusi vištiena. Siekdami pasiteisinti, Rusijos mažmenininkai ir pareigūnai sugalvoja absurdiškų priežasčių, kodėl iš lentynų dingo paukštiena.

Daugelio Rusijos regionų – ypač Jekaterinburgo, Samaros, Čeliabinsko ir Uljanovsko – gyventojai susidūrė su pigiausios mėsos trūkumu. Didžiausias Rusijos mažmeninės prekybos tinklas X5, kuriam priklauso parduotuvių tinklai „Pjateročka“, „Perekrestok“ ir „Čižik“, dėl prekių trūkumo kaltina blogus orus.

„Pirmosiomis Naujųjų metų dienomis kai kuriuose Rusijos regionuose vėlavo atšaldytos paukštienos pristatymas, be kita ko, dėl gausaus snygio ar šalčio. Darome viską, kas įmanoma, kad trūkstamos prekės būtų pristatytos į parduotuves“, – kanalui RBK sakė „X5 Group“ spaudos tarnyba.

Eilės Rusijos prekybos centre, IKEA parduotuvėje (nuotr. SCANPIX)

Kaltina ne orus, o šventes

O Sverdlovsko srities valdžios spaudos tarnyba mano, kad vištienos trūkumo priežastis – visai ne orai, o staiga prasidėjusios šventės, dėl kurių esą sumažėjo vištienos paklausa, todėl ji nustojo būti tiekiama į parduotuves.

„Sverdlovsko srities paukštienos produktų gamintojai dirba stabiliai. Tiekimai, įskaitant ir didiesiems mažmeninės prekybos tinklams, vykdomi pagal grafiką, o jų apimtys koreguojamos atsižvelgiant į vartotojų aktyvumą.

Per ilgąjį sausio savaitgalį jis tradiciškai mažesnis nei kitomis dienomis Greitai gendančių produktų į parduotuves pristatoma tiek, kad jie būtų išparduoti sandėliavimo laikotarpiu“, – kanalui sakė valdžios atstovai.

Primename, kad gruodžio viduryje Rusija susidūrė su rimtu kiaušinių stygiumi. Dėl smarkiai išaugusių kainų kiaušiniai pradėti pardavinėti net po vieną.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!