Seimas panaikino Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę

Naujienos

Seimas nusprendė panaikinti parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybę dėl jo antisemitinių pasisakymų viešojoje erdvėje.

Už balsavo parlamentarai visi 77 užsiregistravę parlamentarai, prieš ir susilaikiusųjų nebuvo.

Tam, kad nutarimas dėl parlamentaro teisinės neliečiamybės panaikinimo būtų priimtas, už jį turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

„Mes šiuo balsavimu nesprendžiame, ar Žemaitaitis yra kaltas ar nekaltas. Mes tik sprendžiame, ar galime leisti prokuratūrai tęsti tyrimą ir nustatyti tiesą“, – teigė komisijos pirmininkas Bronislovas Matelis.

Antradienį Seimo komisija pasiūlė parlamentui tenkinti generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą leisti patraukti R. Žemaitaitį baudžiamojon atsakomybėn. Už tai antradienį balsavo visi aštuoni komisijos nariai, susilaikusiųjų ar pasisakančių prieš nebuvo.

R. Žemaitaitis balsavimą vadino politiniu susidorojimu

Prieš Seimo balsavimą R. Žemaitaitis tikino, kad „niekada nežemino vienos ar kitos tautos“, o kalbėjo apie Izraelio vyriausybės vykdomus nusikaltimus.

„Ne žydas kaltas. Ko jūs kimbat prie tų žydų, aš nesuprantu. Jūs pažiūrėkite, ką šiandien Izraelio vyriausybė daro. Izraelio vyriausybė grubiai pažeidžia žmogaus teises ir šiandien dėl Izraelio valstybės kenčia visi žydai. Visa bendruomenė turi tą juodą dėmę dėl [Izraelio premjero] Netanyahu“, – sakė jis.

Parlamentaras piktinosi, kodėl komisijos nariams nebuvo pateikta Vilniaus universiteto Kalbos katedros instituto pateikta išvada, kurią pats parlamentaras tikina gavęs.

„Galite paaiškinti, kodėl jūs neteikėte komisijos nariams susipažinti su visa išvada, kuri yra 6 lapų ir aiškiai pasako, kad mano kalboje nebuvo jokios neapykantos, jokio kurstymo ir kitų dalykų“, – sakė R. Žemaitaitis.

Tiesa, parlamentaras bandė šmaikštauti ir padeklamavo Užgavėnėms skirtą eilėraštį, kuriame yra referuojama į žydų tautybės asmenis.

„Mes žydukai Lietuvos, norim Žemaitaičio mes galvos. Jei galvos negausim, tai Seimo galvą paimsim“, – taip savo pasisakymą pradėjo R. Žemaitaitis.

Seimo posėdžio metu politikas kartojo, kad balsavimas dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo yra bandymas su juo susidoroti.

Kaip pažymėjo B. Matelis, R. Žemaitaitis buvo kviečiamas į komisiją „bent 4-5 kanalais“, bet išsakyti savo nuomonės jis nė karto neatvyko. Komisija, išklausiusi prokurorų Justo Lauciaus ir Šarūno Šimonio, padarė išvadą, kad surinktų įrodymų pakanka, jog komisija priimtų sprendimą tenkinti prokurorės N. Grunskienės prašymą patraukti R. Žemaitaitį baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti.

R. Žemaitaičiui pareikšti įtarimai dėl antisemitizmo

Generalinė prokurorė N. Grunskienė į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę kreipėsi pirmadienį.

Prokurorai nori R. Žemaitaičiui pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Anot prokuratūros, turimi duomenys leidžia manyti, kad Seimo narys socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė antisemitinius tekstus, kuriuose viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

R. Žemaitaitis praėjusių metų gegužės 8-ą, birželio 13-ą, birželio 14-ą ir birželio 15-ą dienomis socialinio tinklo „Facebook“  paskyroje paskelbė tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

,,Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS <…> Reikia tik konstatuoti, kad ši mokykla buvo pastatyta ES finansų dėka. Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai : Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką… Kas turi dar nutikti, kad Izraelis suprastų, kad tokios provokacijos ir tokie veiksmai tik dar labiau kelia pyktį ir kartu neapykantą žydams ir jų tautai“, – rašė politikas.

Netrukus jis paskelbė dar vieną įrašą: ,,<…> Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <…> P.s. Nors esanta Šabui žydas, nes puoduko neplauna, dirbti negali<…>AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu “Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką.“

Anksčiau R. Žemaitaitis buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką, tačiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn jį galima tik Seimui davus leidimą.

Dėl tų pačių įrašų tinkle „Facebook“ R. Žemaitaičiui pradėta ir apkaltos procedūra. Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.

R. Žemaitaitis savo teisinės neliečiamybės klausimą sieja su dalyvavimu artėjančiuose prezidento rinkimuose ir kartoja nemanantis, kad jo pasisakymai kursto neapykantą

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!