Simonas Gentvilas: „Jozita“ galėtų algalapiuose nurodyti, kad atlyginimai darbuotojams didėjo valdžios sprendimų dėka

Naujienos

Degalinių tinklui „Jozita“ sausio pradžioje pradėjus savo kasos čekiuose rašyti kritiką valdantiesiems dėl pakelto akcizo suskystintoms naftos dujoms (SND), aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad jei įmonė „yra principinga žiūrėti kaip didinami ir mažinami mokesčiai“, atlyginimų lapeliuose darbuotojams galėtų nurodyti, kad algos nuo sausio kyla dėl Vyriausybės sprendimų.

„Jei „Jozita“ tokia principinga žiūrėti kaip didinami ir kokie mažinami mokesčiai, manau, kad galėtų savo 220 darbuotojų – kurie beveik visi gauna minimalų atlyginimą – parašyti sekančiame algalapyje, kad jų darbo užmokestis pakilo dėl to, kad šita Vyriausybė sumažino mokesčius dirbančiajam“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Gentvilas.

„Jei „Jozitos“ savininkai yra principingi, prašome jūsų įrašyti į algalapius, kad šita valdžia pakėlė jūsų darbuotojams atlyginimus ne jūsų dėka, bet dėl to, kad sumažino jūsų dirbančiųjų apmokestinimą“, – teigė jis.

Simonas Gentvilas
Simonas Gentvilas / Fot. P. Peleckis / BNS

Nuo naujųjų metų įsigaliojus didesniam akcizui už dujų balionus, „Jozita“ čekiuose pradėjo žymėti, kad tai yra „Tėvynės Sąjungos-Konservatorių įvestas akcizas buičiai“. Čekyje pažymėta ir už akcizą sumokama kainos dalis.

Aplinkos ministras jau anksčiau reaguodamas į šią situaciją pažymėjo, jog „Jozita“ vis dar prekiauja su Rusija, iš jos importuoja SND, kurių akcizas nuo 2024 m. išaugo iki 304 eurų už toną. Vis tik vasarį, per neeilinę Seimo sesiją, SND apmokestinimas turėtų būti sumažintas iki 41 Eur/t.

Tarifo pokytį iniciavo Aplinkos ministerija, siekiant labiau apmokestinti taršų kurą, apriboti rusiškų SND produktų importą į Lietuvą. S. Gentvilo teigimu, mažinti SND akcizą „atsirišo galimybė“ Europos Sąjungai sankcionavus rusiškas SND.

Į „Jozitą“ dėl čekiuose minimos informacijos apie „valdančiųjų įvestą akcizą buičiai“ kreipėsi Valstybinė mokesčių inspekcija, įpareigojusi ją pašalinti.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt