Siūlo išpažintį atlikti kitaip: parašyti kunigui laišką

Naujienos

Yra žmonių, kurie drąsiai prieina prie kunigo ir užduoda jam klausimą. Yra žmonių, kurie paskambina telefonu ir gauna atsakymą arba kryptį, kur jo ieškoti. Yra žmonių, kurie tariasi dėl asmeninio pokalbio ir susitinka su kunigu. Yra žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių negali, nedrįsta arba nenori susitikti ir kalbėtis gyvai. Kartais – atstumas per didelis, jaudulys, nes neįpratęs kalbėtis, nors norėtų pasikalbėti, pasiguosti, išsipasakoti, pasidžiaugti, pasitarti.

Nesvarbu, kur Jūs gyvenate: Alytuje ar Žemės tolimiausiame kampelyje, tačiau jei Jums norisi/būtina/svarbu pasikalbėti su kunigu – parašykite laišką.

Yra papildomų sąlygų

Laiškas turi būti rašytas ranka ir išsiųstas „popieriniu“ paštu. Tikiu, kad dėl šio reikalo daug medžių nukirsti nereikės, o jei reikės, būtent laiškų adresatai turės vilties atsodinti naują mišką, naują sodą. Kompiuteriu spausdintą laišką popieriniu paštu gali atsiųsti tik tie žmonės, kurie dėl sveikatos problemų patys negali rašyti ir laišką kažkam padiktuos.

Kunigas įsipareigoja atsakyti popieriniu, ranka rašytu laišku per mėnesį nuo jo gavimo dienos. Stenkitės rašyti įskaitomai.

Anoniminiai, necenzūrinių žodžių, vulgaraus turinio laiškai iškart bus sunaikinti. Rimti, nuoširdūs laiškai bus atiduoti ugniai, vos tik bus parašytas atsakymas.

Jis pažada ir garantuoja saugoti laiškuose atvertas paslaptis ir skausmus, džiaugsmus, neaptarinėti laiškų turinio su trečiaisiais asmenimis, nebent laiškų autorius su tuo sutiktų, ieškodamas pagalbos, kuri per jo informacinio pažinimo lauką būtų galima.

Laiškų turinys taps viena iš intencijų Šv. Mišioms, kurios bus aukojamos kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį 11 val. Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje. Intencijų tikslumą žinos tik kunigas, o intencija bendruomenei skambės taip: „Už laiškų autorius ir jų reikalus.“

Laiškus rašyti tokiu adresu:

Kunigui Ryčiui Baltrušaičiui

Varėnos g. 24Aa

LT–62168 Alytus

Bažnyčia (asociatyvi nuotr.) (Vygintas Skaraitis/BNS)

Būtinai parašykite atgalinį adresą, kad kunigas galėtų parašyti atsakymą į bet kurį pasaulio kampelį.

Laiškuose neturėtų būti konkrečių intencijų Šv. Mišioms ar aukų už jas.

Ar tokie laiškai galėtų tapti susitikimo pokalbiui pagrindu? Taip, abiem pusėm susitariant.

Ši laiškų rašymo idėja – Švč. Sakramento Adoracijos valandų vaisius ir jau turima laiškų gavimo ir rašymo patirtis. Dievas kviečia tokiu būdu leistis būti išklausančiu, lydinčiu malda ir padedančiu ieškoti Gyvenimo.

Šiame nekantros laike – gebėti laukti, net ir laiško, siunčiamo neelektroniniu paštu – pasitikėjimo ir kantrybės mokykla.

Jei matote prasmę, pasidalykite šia informacija. Gal ji Jums šiandien kelia šypseną; tegul šių laiškų dėka šypsosis ir tas žmogus, kuris šiandien to padaryti dar negali/nepajėgia.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt