Šlapinatės duše? Įspėja, kad gresia liūdnos pasekmės

Naujienos

Tai gali būti laikoma tabu ar gėdingu įpročiu, tačiau duše šlapinasi daugiau žmonių, nei manote. Tačiau ar šis gana paplitęs įprotis kelia kokį nors pavojų sveikatai? Ekspertai atskleidė tiesą ir įspėjo.

Gydytojas Mikhailas Vashavskis, internete geriau žinomas kaip Dr. Mike‘as, „YouTube“ platformoje pasidalino informacija apie šlapinimąsi duše ir to keliamas grėsmės, rašo express.co.uk.

Pasakodamas apie tai savo 11,8 mln. prenumeratorių jis sakė: „Ar labai blogai, jei aš šlapinuosi duše? Viskas vis tiek nueina į tą pačią vietą kanalizacijoje, ar ne?

Yra keletas teigiamų ir naudingų šlapinimosi duše aspektų. Tai taupo laiką ir vandenį. Tačiau tuo pačiu kyla ir pavojus sveikatai.“

Šlapinatės duše? Įspėja, kad gresia liūdnos pasekmės

Pirmiausia jis įspėjo, kad šlapime gali būti bakterijų. Dr. Mike‘as sakė: „Šlapimas nėra visiškai be bakterijų. Daugelis žmonių mano, kad jis visiškai sterilus. Iš tikrųjų jis nėra sterilus.

Nepamirškite, kad jis taip pat turi keliauti per šlapimo takus, kurie pakeliui gali pasigauti tam tikrų patogenų. Kai jis išeina iš jūsų kūno, jis taip pat gali pasigauti kai kurių patogenų.

Taigi yra keletas galimų bakterijų šaltinių. Vis dėlto, bakterijų yra aplink mus ir mūsų viduje. Tai nėra pasaulio pabaiga.

Bet jei sergate šlapimo takų infekcija, pasišlapinate, įlipate į šlapimą ir ant kojos turite įpjovimą, ar galite užsikrėsti? Taip. Rizika gana maža, bet ji yra.“

Kita problema – pripratimas prie įpročio šlapintis duše. „Taip pat pasitaiko atvejų, kai priprantama šlapintis kaskart išgirdus tekančio vandens garsą, pavyzdžiui, kai esate duše. Taigi, kai kitą kartą išgirsite tekantį vandenį, norėsite šlapintis ir tai sukels nepatogumų.

Plaukų plovimas (nuotr. 123rf.com)

Jei tai darote per dažnai, galite patekti į situaciją, kai pripratinsite savo šlapimo pūslę siųsti ankstyvus signalus, kad norite šlapintis. Taip pat gali kilti tam tikrų dubens dugno disfunkcijų“, – aiškino jis.

Tačiau galiausiai jis padarė išvadą, kad rizika yra gana maža. „Jei darote tai retkarčiais ir tai nėra įprasta praktika, manau, kad rizika yra gana maža. Šlapinkitės, jei jums tai priimtina“, – pridūrė gydytojas.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
[gs-fb-comments]
Laisvadienis.lt