Šliužai iš jūsų sodo šliauš neatsisukdami: štai, ką jums reikia padaryti (1)

Naujienos

Šliužai dažnai būna vieni iš daugiausiai rūpesčių keliančių sodo kenkėjų. Jie itin bjaurūs ir gali apgadinti augalus, kuriuos pasisodinote sode. Dėl to sodininkystės ir daržininkystės ekspertė Lucie Bradley iš „Two Wests & Elliott“ paaiškino, kaip atsikratyti šliužų.

Ekspertė sakė: „Šliužai yra sodininkų gyvenimo rykštė, nes jie ne tik apgraužia naujus brangius augalus, per naktį sunaikina daigus ir išgraužia netaisyklingos formos skyles lapuose, bet ir kelia nerimą bei baimę žmonėms.

Sraigės ir šliužai yra aktyviausi naktį ir debesuotomis ar miglotomis dienomis. Saulėtomis dienomis jie ieško slėptuvių nuo karščio ir ryškios šviesos.

Dažnai vieninteliai jų buvimo požymiai yra jų sidabriniai pėdsakai ir augalų pažeidimai.“

Dažniausios priežastys, dėl kurių šie kenkėjai gali atsirasti sode, yra perteklinis laistymas ir pūvančios organinės medžiagos.

Per didelis vandens kiekis sode sukuria drėgną aplinką, kuri traukia šliužus, todėl pasirūpinkite, kad sodas būtų tinkamai laistomas. Jei iškrito daug kritulių, į sodą taip pat gali patekti šliužų, kurių sunku išvengti, rašoma express.co.uk.

Ekspertė pridūrė: „Šliužai yra šiukšlintojai ir minta pūvančiomis augalinėmis medžiagomis, todėl, jei sode yra pūvančių organinių medžiagų, pavyzdžiui, nukritusių lapų ar komposto, tai gali juos privilioti.“

Šeimos namus užpuolė šlykštūs šliužai (nuotr. 123rf.com)

Šliužų atsikratymo metodai

Laimei, yra daugybė būdų, kaip sumažinti kenkėjų populiaciją sode ar net visai ją sumažinti. Moteris jais pasidalijo su visais.

Sodininkystės ekspertė tęsė: „Skatinkite natūralius šliužų grobuonis, pavyzdžiui, paukščius ir vabalus, parūpindami jiems lesyklėlių arba sodindami gėles, kurios vilioja naudinguosius vabzdžius.

Taip pat aplink jautrius augalus sukurkite fizinius barjerus, naudodami tokias medžiagas kaip vario juosta, diatomitinė žemė ar kiaušinių lukštai, nes šliužai mažiau linkę juos peržengti.

Kiaušinių lukštai puikiai tinka, nes net ir lyjant lietui jie išlieka veiksmingi, todėl šliužams sunku įveikti aplinką.“

Gerai veikia ir šliužų, dar kitaip žinomos, kaip „alaus“ gaudyklės, todėl pabandykite įrengti gaudykles, užkasdami į dirvą alaus pripildytas talpas. Kenkėjus vilioja alaus mielės, todėl jie pateks į spąstus.

Lucie pridūrė: „Jei šliužų populiacija yra kontroliuojama, rinkite juos nuo augalų rankomis, ypač vakare, kai jie būna aktyviausi.

Norint veiksmingai kontroliuoti šliužų populiaciją sode, svarbu šalinti pagrindinius veiksnius, lemiančius šliužų atsiradimą.“

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt