Šokiruojantis vaizdas „Rimi“ parduotuvėje: užfiksavo kasininkę, iš aukų vaikams dėžutės žirklėmis traukiančią pinigus

Naujienos

Vilniečiai „Rimi“ parduotuvėje išvydo šokiruojantį vaizdelį: pardavėja užfiksuota traukianti pinigus iš aukų vaikams skirtos dėžutės ir besidedanti juos sau į kasos aparatą.

Vilniuje gyvenantis Tadas portalui lrytas.lt pasakojo dažnai per pietus vykstantis apsipirkti į Linkmenų gatvėje esančią „Rimi“ parduotuvę, tačiau to, ką išvydo balandžio 18 d. apie 12 val., dar nebuvo matęs – viena kasininkė su žirklėmis krapšto pinigus iš „Gelbėkit vaikus“ aukų dėžutės.

„Iš pradžių galvoju, gal vyksta koks remontas – matau kasininkę, žirklėmis krapštančią vaikų paramos fondo dėžutę. Įkiša žirkles smailiu galu, prispaudžia monetą prie sienelės ir traukia. Žiūriu, pardavėjos rankose jau kaupiasi nemažai eurų“, – pasakojo Tadas.

Vilnietis suskubo paklausti pačios pardavėjos, ką ši čia daro.

TOKIO ĮŽŪLUMO DAR NEBŪSITE MATĘ: NUFILMAVO „RIMI“ PARDUOTUVĖS KASININKĘ, IŠ AUKŲ DĖŽUTĖS IMANČIĄ PINIGUS

„Ji man rusiškai pasakė, kad nesupranta, ko klausiu. Tuomet rusiškai paklausiau, ką ji čia veikia. Atsakė, kad renka pinigus, nes jų kasoje trūksta. Sakau: „Rimtai?“. Ji patvirtino. Kiek mačiau, susirinko gal 12 ar 15 eurų, traukė stambesnius pinigus, po vieną ar du eurus“, – kalbėjo jis.

Tuomet, Tado pasakojimu, minėta pardavėja pinigus perdavė kitai. Kartu susiskaičiavusios laimikį, susikrovė jį į kasos aparatą. Vilniečiui pavyko visą makabrišką incidentą nufilmuoti.

„Kai žinai, kad čia vaikų fondo pinigai, drebi. Paprastai, kai turi grynųjų pinigų, ten juos ir paaukoji. O pardavėjos iš vaikų pasiima pinigus ir taiso savo minusus, klaidas.

Kadangi tai vyksta vidury dienos, kai yra ir kitų pirkėjų, darbuotojų, vadinasi, čia jų įprasta praktika, nes ji man šaltu veidu paaiškino, kad renka pinigus į kasą“, – įsitikinęs Tadas.

Vyras prisipažino likęs apšalęs ir nežinantis, kaip pasielgti.

„Nežinojau, į ką daugiau kreiptis. Likau pasimetęs. Faktas, kad tai neteisybė“, – pridūrė Tadas.

Pinigai vaikams labai svarbūs

Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“, kuriai ir priklauso aukų dėžutės, generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, išgirdusi apie pardavėjų elgesį liko be žado.

„Dirbu penkiolika metų, aukų dėžutes turime dar ilgiau – visko buvę, būna ir vagiami pinigai, ir daužomos dėžutės, bet dar tokio atvejo negirdėjau, kad pinigus krapštytų pardavėja“, – pratarė R.Dičpetrienė.

Pašnekovė patikino besikreipsianti į „Rimi“ vadovybę, kad išsiaiškintų situaciją.

„Esame be galo dėkingi žmogui, kuris tą pastebėjo ir apie tai pranešė, nes lengviausia nusisukti ir nueiti“, – pridūrė ji.

Pasak R.Dičpetrienės, leidimą atidaryti dėžutes ir iš ten imti pinigus turi tik inkasatoriai.

„Net jokie mūsų pačių darbuotojai neprisiliečia prie aukų dėžučių dėl skaidrumo. Kai reikia dėžutes ištuštinti, kviečiame inkasatorius. Jie pinigus perveda mums į banko sąskaitą, mes prie grynųjų pinigų niekada neprisiliečiame“, – tikino „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė.

Visuomeninė organizacija aukų dėžučių per visą Lietuvą turi apie 2 tūkst.

„Tie pinigai mums labai svarbūs. Aukų dėžutės prie kasų duoda žmonėms galimybę aukoti patogiai. Žmonėms centai kartais atrodo nereikšmingi, bet sudėjus centą prie cento pasidaro tikrai solidi suma“, – tikino R.Dičpetrienė.

Atliks vidinį tyrimą

Į situaciją sureagavo ir „Rimi“. Prekybos tinklo ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė patikino: kiekvienas pirkėjo paaukotas euras ar daiktas bet kokiai organizacijai ar projektui pasiekia tuos, kuriems jie ir turi būti skirti.

„Be jokios abejonės, visuomet siekiame ir sieksime užtikrinti skaidrų labdaros procesą. Galimas pardavėjos elgesys yra neleistinas ir netoleruotinas, tad mes nedelsdami atliksime vidinį tyrimą ir, jeigu toks pažeidimas pasitvirtins, imsimės darbuotojos atžvilgiu atitinkamų Darbo kodekse numatytų procedūrų ir reikalausime padarytos žalos atlyginimo“, – komentavo E.Krasauskienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt