Tarnybos perspėja apie orų netikėtumus Lietuvoje – ragina pasiruošti

Naujienos

Antradienio dieną sostinėje ir dalyje Lietuvos miestų stipriai nulijus, o kai kur iškritus stipriai krušai, Vilniaus gatves prižiūrinti „Grinda“ įspėja, kad ruošiasi galimiems netikėtumams.

Permainingi orai ir toliau stebina gyventojus. Didžiojoje dalyje Lietuvos stipiriai lijo, o kai kur siautėjo ir kruša.

O štai pirmadienį Tauragę nusiaubė stiprus lietus ir vėjas.

„Tauragėje krito ne tik kruša, bet trumpam buvo atsidariusi ir plovykla-skalbykla. Šiuo metu (20:30) konvekcija Lietuvos teritorijoje daugelis audros židinių jau gęsta. Rytoj bus „pabandom iš naujo“, – rašoma įraše.

Meteo.lt praneša, kad iki savaitės pabaigos orai beveik nesikeis.

„Praėjusios trys dienos Lietuvoje buvo panašios: virš šalies formavosi trumpo lietaus su perkūnija debesys , vietomis iškrito kruša (iki 0,5–1 cm) , fiksuoti vėjo sustiprėjimai. Kadangi kritulius lemia ne ciklonai ir ne atmosferos frontai, todėl liūtys buvo labai lokalios ir sunkiai prognozuojamos. Nors palijo daug kur, tačiau tebėra vietų kur kritulių beveik nebuvo arba jie tik vos sudrėkino žemės paviršių.

SVARBU: kadangi trumpos liūtys buvo labai lokalios (pirmadienį rašėme apie Vilniaus miesto atvejį), todėl žemėlapyje gali pasitaikyti neatitikimų. Žemėlapis sudarytas iš daugiau nei 130 matavimo taškų. Jeigu matavimo taškų būtų daugiau, vaizdas žemėlapyje, greičiausiai, būtų dar margesnis.

Remiantis dabartiniais skaičiavimais iki pat savaitės pabaigos orai išliks labai panašūs. Dienomis formuosis trumpi lietūs su perkūnija, vietomis gali palyti smarkiai bei iškristi kruša“, – rašoma „Meteo.lt“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Grinda“ ruošiasi netikėtumams

„Facebook“ „Grinda“ taip pat rašo, kad ruošiasi galimiems netikėtumams ir ragina gyventojus pranešti apie užsikimšusias nuotekų surinkimo groteles.

Orai, lietus BNS Foto

„Meteo.lt atvirauja, kad sekmadienį vos per pusvalandį Vilniaus oro uoste iškrito 32 mm kritulių (57% gegužės mėn. kritulių normos), tuo tarpu vos už 4 km Vilniaus centre ant LHMT stogo esantis kritulmatis surinko dvigubai mažiau (17,2 mm) lietaus. Tai tik rodo, kad vasariškus lietus prognozuoti labai sunku.

Ar šiandien bus dar viena liūtis? Jei atvirai – nežinome, tačiau ruošiamės galimiems netikėtumams: toliau skubame valyti lietaus nuotekų surinkimo groteles ir šulinėlius. Jei matote užsikimšusias – būtinai praneškite mums“, – ragina „Grindos“ atstovai.

Kokie orai laukia?

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė praneša, kokie orai laukia ateinančią savaitę.

Antradienį, gegužės 21-osios nakties pradžioje su perkūnija palis, daugiausia vakariniuose, pietvakariniuose rajonuose, dieną vėl trumpai, kai kur gausokai, su popietine perkūnija, nulis, kruša vėl gali iškristi, didžiausia tikimybė šiauriniam pakraštuke, taip pat apie Kelmę, Tauragę, Raseinius. Vėjas naktį nepastovus 3-6 m/s, dieną rytų 5-10 m/s, per perkūniją gūsingas 8-13 m/s, gūsiai 15-17 m/s. Naktį 10-13°C, dieną 21-26°C.

Trečiadienį, gegužės 22-osios nakties pradžioje gali trumpai, su perkūnija palyti, daugiausia šiauriniuose rajonuose ir Žemaitijoje, dieną vėl trumpas lietus, popietę su perkūnija. Vėjas rytų, pietryčių naktį 5-10 m/s, dieną 8-13 m/s, per perkūniją gūsiai 15-17 m/s. Naktį 11-14°C, dieną 21-26°C.

Ketvirtadienį, gegužės 23 d. trumpai, su perkūnija palis, gausiau dieną. Vėjas rytų, pietryčių naktį 6-11 m/s, dieną 8-13 m/s. Naktį 12-15°C, dieną 21-26°C.

Penktadienį, gegužės 24 d. protarpiais palis, dieną vėl su perkūnija. Vėjas pietryčių naktį 7-12 m/s, dieną 5-10 m/s. Naktį 13-16°C, dieną 23-28°C.

Šeštadienį, gegužės 25- osios naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 12-15°C, dieną 23-28°C.

Sekmadienį, gegužės 26-osios naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 11-14°C, dieną 20-25°C.

Pirmadienį, gegužės 27-osios naktį be lietaus, dieną turėtų nedaug, su silpna perkūnija, palyti. Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 12-16°C, dieną 23-26°C

Antradienį, gegužės 28 d. be lietaus. Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 12-16°C, dieną 20-25°C.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt