Teismas toliau tęs Kristijono Bartoševičiaus bylos nagrinėjimą, apklaus liudytojus

Naujienos

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį toliau nagrinės vaikų seksualiniu prievartavimu kaltinamo eksparlamentaro Kristijono Bartoševičiaus bylą, toliau vyks liudytojų apklausos.

„Pirmadienio posėdyje teismas planuoja apklausti liudytojus, kurių nespėjo apklausti sausio 24 dieną. Apklausos vyks nuotoliniu būdu. Kaltinamajam K. Bartoševičiui leista pasirinkti, ar dalyvauti posėdyje gyvai, ar nuotoliniu būdu“, – Eltai sakė teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Anksčiau teisme buvo apklaustas buvęs Seimo narys K. Bartoševičius. Jo advokatas Olegas Šibkovas teigė, kad jo ginamasis savo pozicijos nekeičia – jis neigia savo kaltę.

Teismas byloje yra priėmęs tris civilinius ieškinius. Kokio pobūdžio tai yra ieškiniai, viešai nėra komentuojama.

Kadangi K. Bartoševičiui pateikti kaltinimai yra susiję su galimai padarytais seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, teismo posėdžiai vyksta už uždarų durų.

Kaltinamajam yra apribota galimybė naudotis banko sąskaitoje turimomis lėšomis, taip pat pritaikytos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumento paėmimas.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Šaltinis: tv3.lt
Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!