Tręškite agurkus pienu, kad jie ilgiau derėtų ir bus skanesni

Naujienos

Agurkams reikia ypatingos priežiūros, tačiau svarbiausia juos auginant laistyti ir tręšti, kad jie būtų sultingi ir skanūs. Sužinokite, kaip tręšti agurkus su pienu, kad jie gausiai derėtų.

Brangių cheminių trąšų naudojimas nėra naudingas nei augalams, nei jūsų piniginei. Štai kodėl verta pasiimti produktą iš šaldytuvo ir pasiruošti veiksmingų trąšų, kurios padės jūsų agurkams gerai derėti.

Agurkų tręšimas pienu

Trąšoms paruošti reikia 500 ml pieno, taip pat 60 g medaus ir apie 10 lašų jodo. Sumaišę visus ingredientus, supilkite tirpalą į kibirą sumaišydami su  10 litrų vandens. Šio metodo esmė – gerai išmaišyti visus ingredientus ir palikti preparatą nusistovėti maždaug 1 valandai. Purkšti pienu reikėtų kartą per dvi savaites sausą dienos vakarą. Šios trąšos duos puikių rezultatų, kurie turės įtakos gausiam agurkų derliui.

Karmienie ogórków mlekiem, fot. freepik

Naminės agurkų trąšos

Nusprendę auginti agurkus, nepamirškite jų sistemingai tręšti – tai ne tik turės įtakos jų augimui, bet ir apsaugos nuo kenkėjų:

  • Vanduo su cukrumi yra pigiausias būdas, nes cukruje esanti gliukozė padidins derlių ir pagerins agurkų skonį. Norint paruošti šį vandenį, reikės puodo, 1 l vandens ir 30 g cukraus arba 1 gliukozės tabletės. Tiesiog užvirinkite visus ingredientus kartu, kad cukrus gerai ištirptų, ir palikite atvėsti;
  • Vanduo su mielėmis skatina agurkų derėjimą ir apsaugo daržoves nuo grybinių ligų ar kenkėjų. Viskas, ką reikia padaryti, tai į 10 g sausų mielių įdėti 2 valgomuosius šaukštus cukraus ir ištirpinti 10 litrų šilto vandens. Praėjus maždaug 2 valandoms, preparatą reikia praskiesti 50 l šilto vandens ir vėl palikti kelioms valandoms.

Karmienie ogórków mlekiem, fot. Youtube/Amazinggarden

Kiti pieno panaudojimo būdai

Pieno savybės nesibaigia jo vartojimu ir agurkų laistymu. Kaip dar galima naudoti pieną:

  • Piktžolėms šalinti, kai sumaišomas 1:1 su vandeniu ir cukrumi;
  • Kenkėjams naikinti, pavyzdžiui, amarams, voratinklinėms erkėms ar vabalams. Tiesiog sumaišykite pieną su vandeniu ir keliais lašais indų ploviklio. Šis mišinys ant augalų lapų sudarys apsauginį sluoksnį, prie kurio nekibs jokie parazitai;
  • Apsaugai nuo grybelių purškiant;
  • Rūdžių valymui nuo sodo įrankių.
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt