Turkija stojo į Rusijos pusę: taikos planai be Rusijos neduos jokių rezultatų

Naujienos

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad būtina vengti bet kokių veiksmų, kurie galėtų eskaluoti karą Ukrainoje ir galbūt išplisti į Šiaurės Atlanto aljanso nares.

Per susitikimą su užsienio šalių ambasadoriais Turkijos vadovas sakė, kad Ankara toliau sieks atgaivinti Juodosios jūros grūdų susitarimą, kurį Turkija kartu su JT pasiekė tarp Kyjivo ir Maskvos.

„Reikšdami paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, mes jau sakėme, kad taikos planai, į kuriuos neįtraukta Rusija, neduos jokių rezultatų“, – sakė jis, turėdamas omenyje šiais metais Šveicarijoje planuojamą surengti pasaulinį „taikos viršūnių susitikimą“.

Bijo eskalacijos

R. T. Erdoganas taip pat sakė, kad, Ankaros nuomone, „reikėtų vengti konfliktus regione galinčių paaštrinti žingsnių, kurie gali persimesti į NATO“, tačiau nepatikslino, ką turėjo omenyje.

Turkija remia Ukrainos teritorinį vientisumą ir teikia jai karinę bei politinę paramą, tačiau taip pat palaiko šiltus santykius su Rusija ir nepritaria sankcijoms prieš ją.

Praėjusią savaitę R. T. Erdoganas per Volodymyro Zelenskio vizitą Ankaroje dar kartą pasiūlė savo šalį kaip platformą Kyjivo ir Maskvos deryboms.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt