Užfiksuota, kaip į Vilniaus Televizijos bokštą trenkė dvigubas žaibas

Naujienos

Sekmadienį, apie 19 val., Karoliniškėse vilnietis Linas užfiksavo, kaip į Vilniaus TV bokštą trenkė dvigubas žaibas. Ši informacija pranešta socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

„Sovietmečiu ant vienos Karoliniškių kalvos pastačius TV bokštą gana greitai buvo pastebėta, jog jis veikia kaip miesto žaibolaidis – žaibai daug rečiau trenkia į aplink bokštą esančias miesto apylinkes. 2023 m. atliktas naujas tyrimas tai patvirtino – yra net ~11 kartų didesnė tikimybė, kad žaibas trenks į TV bokštą nei kažkur kaimynystėje aplink jį“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Primename, jog sekmadienį dalyje Lietuvos siautėjo liūtys, perkūnija ir kruša.

Linas Vasilevičius | Orų entuziastai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog pirmadienio naktį lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas silpnas. Temperatūra 8–13 °C, pajūryje iki 15 laipsnių šilumos. Dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Kai kur perkūnija, galima kruša. Vėjas nepastovios krypties, 5–10 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 22–27 laipsniai šilumos.

Antradienio dieną daug kur trumpas lietus, kai kur su perkūnija. Vėjas rytinių krypčių, naktį 3–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 9–14, dieną 21–26 laipsniai šilumos.

Nuotrauka: Linas Vasilevičius | Orų entuziastai

Šaltinis: madeinvilnius.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt