Sauliui Skverneliui – kirtis: bus prašoma panaikinti neliečiamybę

Naujienos

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė prašys Seimo panaikinti parlamentaro Sauliaus Skvernelio teisinę neliečiamybę.

„Generalinė prokurorė N. Grunskienė šiandien pasirašė ir išsiuntė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimą dėl Seimo nario S. Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo“, – ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

S. Skvernelio neliečiamybę siekiama naikinti norint jam pareikšti įtarimus.

Skelbiama, kad N. Grunskienės prašymas pateiktas įvertinus šiuo metu turimus duomenis pernai pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) vadovų, darbuotojų ir kitų asmenų, veikusių organizuotoje grupėje, galimai įvykdytų korupcinių ir kitų veikų.

Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo yra nagrinėjamas ir priimamas Seime, tam reikia ne mažiau nei 71 parlamentaro sutikimo.

J. Olekas sako dar negavęs N. Grunskienės kreipimosi

Savo ruožtu Seimo pirmininkas Juozas Olekas teigė dar negavęs N. Grunskienės kreipimosi dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo.

„Dar negavau. Tik ką buvau su Vokietijos Bundestago pirmininke“, – žurnalistams sakė parlamento vadovas.

„Dar nieko negavau…Kai gausiu – pasakysiu viską“, – teigė jis, paklaustas, ar šis kreipimasis panaikinti teisinį imunitetą yra dar vienas smūgis Seimui.

Sinkevičius: Skvernelis turės suspenduoti savo narystę

Generalinei prokurorei Nidai Grunskienei išsiuntus kreipimąsi į Seimą dėl parlamentaro, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio Sauliaus Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo, šios politinės jėgos vicepirmininkas Virginijus Sinkevičius teigia, kad S. Skvernelis turės suspenduoti savo narystę partijoje.

„Pas mus partijos įstatai yra labai aiškiai sudėlioti šiuo klausimu ir partijos įstatuose labai aiškiai pasakyta, kad jis turės suspenduoti savo narystę“, – Eltai teigė V. Sinkevičius.

„Jūs man pranešėte naujieną, tikrai nemačiau dar. Jeigu toks faktas yra – žinoma, kad prie to klausimo partijoje grįšime. Nekaltumo prezumpcija galioja ir jis turės visas galimybes savo vardą išteisinti“, – akcentavo jis.

Skvernelis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas

BNS skelbė, kad vasario pradžioje tiriant galimą korupciją Augalininkystės tarnyboje S. Skvernelis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Tuo metu bandyta apklausti ir konservatorių Kazį Starkevičių, tačiau pastarasis duoti parodymus teisėsaugai atsisakė. Kiek vėliau politikas atsisakė Seimo nario mandato ir sustabdė narystę konservatorių partijoje.

Siekdama nepakenkti ikiteisminiam tyrimui, prokuratūra ketvirtadienį BNS teigė negalinti suteikti informacijos, ar K. Starkevičiui įtarimai šioje byloje jau yra pareikšti.

Ikiteisminiame tyrime dėl korupcijos Augalininkystės tarnyboje įtarimai pateikti 14 asmenų.

Tarp įtariamųjų yra Jurijus Kornijenko, jį Augalininkystės tarnybos vadovu paskyrė K. Starkevičius, būdamas žemės ūkio ministru. Įtarimai taip pat pareikšti tarnyboje dirbusiai buvusiai S. Skvernelio patarėjai Agnei Silickienei.

Tyrimo duomenimis, iš augalus ir augalinius produktus gabenančių įmonių atstovų sistemingai reikalauti ir gauti stambūs kyšiai už tokių krovinių gabentojams Augalininkystės tarnybos išduodamus fitosanitarinius sertifikatus.

Anksčiau kratų metu rasta 1,3 mln. eurų grynųjų, aštuoni kilogramai apie 1 mln. eurų vertės aukso, sprogmenų, kokaino.

Šaltinis: TV3.LT

Laisvadienis.lt