A. Armonaitė: Lietuva yra nuostabi šalis ir gyvenimas čia gerėja

Naujienos

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, dalindamasi CNN publikacija apie laimingiausias pasaulio šalis ir 20 vietą užėmusią Lietuvą sako, kad šalyje gyvenimas gerėja.

Pasak jos, Lietuva turi visus šansus būti ne tik viena laimingiausių, bet ir turtingiausių pasaulio valstybių.

„Nepaisant valdžios pastangų, gyvenimas gerėja! Saugumo dėlei pasakau – tai autoironija.

O jeigu rimtai – Lietuva yra nuostabi šalis, kuri turi visus šansus ne tik būti viena laimingiausių, bet ir viena turtingiausių pasaulio valstybių.

Nepaisant visų krizių, kūrybingi žmonės Lietuvoje tiek sukūrė, ekonomika ne stojo, o augo, stebinome pasaulį inovacijomis ir išradimais, tarptautinėmis sėkmės istorijomis biotechnologijose ir inžinerijoje, mūsų moksleiviai patys konstruoja robotus ir nurungę visą pasaulį laimi pasaulines olimpiadas.

Kai pagalvoji, viską turime ir visos galimybės yra mūsų pačių rankose“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Armonaitė.

Lietuviai tapo laimingesni: „Pasaulio laimės indekse“ pakilome į 20-tuką

Lietuva užima 20 vietą bei yra laimingiausia tarp kaimynų, rodo pirmadienį paskelbta Jungtinių Tautų (JT) ataskaita.

Pasak „Pasaulio laimės indekso“ (World Happiness Report), Lietuva užima 20 poziciją ir lenkia Lenkiją (39 vieta), Estiją (31 vieta) ir Latviją (41 vieta). Ukraina šiame tyrime užima 92, Rusija – 70 vietą.

Nuo 2012 metų Jungtinių Tautų darniosios plėtros sprendinių tinklo (U.N. Sustainable Development Solutions Network) skelbiamas indeksas vertina per 150 šalių pagal tai, kiek laimingi jaučiasi jų gyventojai. Duomenys šiųmetiniam Pasaulio laimės indeksui buvo renkami 2020-2022 metais.

Sąrašas sudaromas remiantis įvairiais veiksniais: vienam gyventojui tenkančia BVP dalimi, duomenimis apie gyventojų sveikatą ir medicinos prieinamumą, socialines pašalpas, pilietines laisves ir korupcijos paplitimą.

Ataskaitoje pažymima, jog Lietuva per pastaruosius šešerius metus reitinge nuolat kilo aukštyn. Šalis 2017-aisiais buvo 52 vietoje.

„Pirmoje vietoje jau šeštus metus iš eilės išlieka Suomija. Lietuva yra vienintelė nauja šalis pirmajame dvidešimtuke, nuo 2017 metų pakilusi daugiau kaip 30 pozicijų“, – rašoma joje.

Indeksas rodo, kad kitoms Šiaurės šalims irgi sekasi gerai: po Suomijos tolesnes vietas sąraše užima Danija bei Islandija.

Į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko Izraelis, Nyderlandai, Švedija, Norvegija, Šveicarija, Liuksemburgas ir Naujoji Zelandija.

Mažiausiai laimingi gyventojai buvo Afganistane

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt