Absurdas – už vaikų tvirkinimą Lietuvoje tik pustrečių metų nelaisvės: ko laukti Kristijonui Bartosevičiui?

Naujienos

Kauno apylinkės teismo paskirta bausmę apeliacinis teismas dar labiau sumažino

Lietuva išties gali konkuruoti dėl geriausios šalies, gyventi nusikaltėliams, titulo. Tik čia įstatymai veikia taip, kad juos laužantiems gyventi lengviau nei nuo jų nukentėjusiems. Taip nutiko ir liūdnai pagarsėjusio Remigijaus Jakščio atveju, kuris, pripažintas kaip tvirkinęs mažamečius, gavo vos pustrečių metų trukmės laisvės atėmimo bausmę.

Ši bausmė yra daugiau nei pusmečiu trumpesnė už Kauno apylinkės teismo skirtą laisvės atėmimo bausmę, tuomet vyrui buvo skirta trejų metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmė[1].

Pernai metų birželio 9 d. Kauno apylinkės teismas R. Jakščio nepagailėjo ir nuteisė dėl 7 jam inkriminuotų veikų įskaitant jaunesnių nei 16 metų asmenų tvirkinimo, lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Tačiau galutiniam nuosprendžiui kardinaliai sutrumpinti R. Jakščio bausmę įtakos turėjo jo visiškas prisipažinimas atlikus baudžiamąją veiką. Dėl šios priežasties apylinkės teismas, atlikęs sutrumpintą įrodymų tyrimą, paskyrė subendrintą, vienu trečdaliu sumažintą trejų metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę.

Visgi, net ir tokia bausmė nusikaltimus atlikusiam jaunuoliui pasirodė per didelė, todėl R. Jakštys šį sprendimą apskundė Kauno apygardos teismui, prašydamas apeliacinės instancijos teismo laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti arba skirti bausmę, nesusijusią su laisvės atėmimu.

Nors Kauno apygardos teismas konstatavo, kad paskirta bausmė yra pakankama ir jai atidėti nėra pagrindo, kitokį sprendimą priėmė apeliacinės instancijos teismas, kuris ir nusprendė R. Jakštį už grotų pasiųsti 2 metų ir 6 mėnesių laikotarpiui.

Nepaisant to, net ir Kauno apygardos teismo paskirta bausmė už tokius nusikaltimus yra gerokai per menka. Įskaitant ir tai, kad minėti nusikaltimai buvo daryti ir ne po kartą, ir dar su trimis mažamečiais (iki 16 metų) asmenimis.

K. Bartoševičius savo kaltę neigia. ELTOS nuotrauka
K. Bartoševičius savo kaltę neigia. ELTOS nuotrauka

R. Jakščiui pareikšti civiliniai ieškiniai atlyginti 22 tūkst. eurų neturtinės žalos

Ir ši pirmosios instancijos sprendimo dalis, iš dalies tenkinti šiuos nukentėjusiųjų civilinius ieškinius, liko nepakeista. Nukentėjusiųjų atstovams apeliacinės instancijos teismas taipogi iš nuteistojo priteisė viso 3121,80 euro proceso išlaidas už advokato pagalbą.

Bylos duomenimis, R. Jakštys nusikaltimus atliko laikotarpiais nuo 2021 m. rugpjūčio mėnesio iki 2021 m. spalio mėnesio bei 2021 m. gruodžio-2022 vasario mėnesiais. Kaip skelbiama, nuteistasis savo lytinę aistrą oraliniu ir kitu būdu su jaunesniais nei 16 metų asmenimis tenkino skirtinguose butuose bei viešbučiuose.

Šis teismo sprendimas galimai davė „startą“ K. Bartoševičiaus bylos baigčiai?

Esminis momentas tiek R. Jakščio, tiek buvusio parlamentaro, konservatoriaus Kristijono Bartoševičiaus istorijose yra tai, kad abu asmenys „pasišventę“ dirbo jaunimui ir su jaunimu. R. Jakštys Kaune žinomas kaip dabar jau eks gyvenimo mentorius. 25-erių jaunuolis, kuriam dar palyginus neseniai buvo prognozuota šviesi ateitis, pasirodo, buvo gyvenimo mėtytas ir vėtytas, o užaugo – vaikų namuose.

Galiausiai visuomenėje R. Jakštys neabejotinai gaus ir „pedofilo“ etiketę, kas užkirs bet kokį kelią ateityje bent piršteliu prisiliesti prie nepilnamečių ugdymo ir „mentoriavimo“.

Primename, kad K. Bartoševičius, iki tapimo Seimo nariu, buvo berniukų choro „Ąžuoliukas“ direktoriumi. Rodos nė neįtartum, kad už šių dviejų asmenybių išties slypi pedofilijos atstovai.

Kaip žinia, apie K. Bartoševičiaus bylą šiuo metu – nebegirdėti. Rodos, taip tilo viskas ir nutilo. Paskutinės naujienos iš K. Bartoševičiaus bylos nuaidėjo dar prieš tris mėnesius, bet ir tai – ne itin didelės reikšmės. Šių metų sausio 17-ąją Panevėžio apygardos teismas pranešė baigęs K. Bartoševičiaus apklausą, kuri taipogi nedavė jokių vaisių, mat įtariamasis savo kaltę neigė[2].

Vis dar prisimenantys eks politiko nuodėmes ir slaptus potraukius vaikams, postringauja, kaipgi baigsis ši byla, tačiau niekas netiki, kad buvęs konservatorius taip ims ir sės už grotų. Ir R. Jakščio pavyzdys tą tik įrodo – jei už pedofiliją galima „pasitenkinti“ vos keliais metais už grotų paprastam žmogui, tai ko tada tikėtis užnugarį turinčiam buvusiam parlamentarui?

O štai aukoms tokiose bylose belieka išgirsti, kad pačios kaltos. Ir, nors ir Lietuvoje dar garsiai nekalbama apie pedofilijos normalizavimą (kas sparčiai daroma pasaulyje), tokios teismų praktikos tik įrodo, kad tai kone tolygu vagystei iš automobilio, kurios metu asmenys patiria tik turtinę žalą (o čia mes kalbame apie visomis prasmėmis sužalotus mažamečius).

Kauno apygardos teismas R. Jakščiui siūlė griežtesnę bausmę. Roko Markovičiaus/ELTA nuotrauka
Kauno apygardos teismas R. Jakščiui siūlė griežtesnę bausmę. Roko Markovičiaus/ELTA nuotrauka

Šaltinis: 77.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!