Atvirai LGBTQ+ bendruomenei save priskiriančių žmonių vis daugiau

Naujienos

Naujausia „Gallup“ atlikta apklausa Jungtinėse Amerikos Valstijose rodo, kad suaugusiųjų, kurie save priskiria LGBTQ+ bendruomenei gerokai pagausėjo. Lyginant su duomenimis daugiau nei prieš dešimt metų, kokių žmonių padvigubėjo.

Šiuo metu 7,6 procentai suaugusių amerikiečių save priskiria minėtai bendruomenei. Prieš ketverius metus tokių buvo 5,6 procento, 2012 metais – 3,5 procento.

Apklausa atlikta 2023 metais telefonu apklausus 12 000 respondentų. Iš jų, anot „Gallup“ 85,6 proc. pripažino esantys heteroseksualūs, 7,6 proc. priskyrė save LGBTQ+ bendruomenei, o 6,8 proc. atsisakė atsakyti į klausimus.

LGBTQ+ bendruomenės narių daugiausia minusiųjų po 1997 m. gretose. Tokių yra 22,3 procentai. 9,8 proc. 1981 – 1996 metais gimusių respondentų save priskyrė šiai bendruomenei. Tokių žmonių gerokai buvo mažiau gimusiųjų 1946 – 1964 m. gretose – tik 4,5 proc. Dar mažiau tarp gimusiųjų 1945 m. ir anksčiau – 1,1 proc.

Gausiausia bendruomenė LGBTQ+ tarpe yra biseksualūs asmenys – 57,3 procentai. Vertinant visą populiaciją jų yra 4,4 procentai.

Šie duomenys nereiškia, kad LGBTQ+ žmonių daugėja. Priešingai – jie rodo žmonių drąsą ir sumažėjusią baimę tyrėjams tai pasakyti. Tai puikiai įrodo ir LGBTQ+ žmonių pasiskirstymas atsižvelgiant į gimimo metu turėtą lytį.

Moterys beveik du kartus dažniau nei vyrai prisipažįsta priklausančios LGBTQ+ (8,5 procento moterų ir 4,7 procento vyrų). Taip yra todėl, kad moterų santykiai su moterimis vakarų bendruomenėje ilgą laiką vertinti atlaidžiau.

Šaltinis: gayline.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt