Baltarusijoje dėl šnipinėjimo teisiama Lietuvos pilietė: gresia iki 15 metų kalėjimo

Naujienos

Baltarusijos žiniasklaida skelbia, kad šalyje pradedamas teismo procesas prieš „galimai lietuvę“ Eleną Ramanauskienę dėl „agentūrinės veiklos“. „Naša Niva“ rašoma, kad pirmasis posėdis Minske vyks birželio pradžioje. Lietuvos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad žino apie šią situaciją ir teikia moteriai pagalbą.

„Tikėtina, kad ši moteris – lietuvė (sprendžiant pagal tai, kad nėra nurodytas tėvavardis) ir, galimai, Lietuvos pilietė. Lietuviškai jos vardas ir pavardė galėtų būti rašoma Elena Ramanauskienė <…>“, – rašoma „Zerkalo“.

Užsienio reikalų ministerija portalui tv3.lt patvirtino, kad situacija apie Baltarusijoje teisiamą moterį yra žinoma.

„Situacija Užsienio reikalų ministerijai žinoma, teikiame konsulinę pagalbą sulaikytai LR pilietei. Neturime pagrindo tikėti kaltinimų pagrįstumu.

Ministerija dar kartą primena rekomendaciją nevykti į Baltarusiją; Lietuvos piliečiai gali būti neteisėtai sulaikomi, jiems pateikiami išgalvoti kaltinimai, yra apklausiami Baltarusijos saugumo struktūrų“, – tvirtinama ministerijos komentare.

Minsko teismo dokumente matyti kirilica užrašytas vardas ir pavardė: Elena Romanauskiene. Taip pat nurodytas straipsnis, pagal kurį teisiama moteris – Baltarusijos baudžiamojo kodekso 358 str. Tai yra, ji teisiama dėl šnipinėjimo. Už tai gresia įkalinimas iki 15 metų.

Baltarusijoje dėl šnipinėjimo teisiama moteris gali būti Lietuvos pilietė – „Naša Niva“ (nuotr. gamintojo)

URM perspėjo dėl galimų provokacijų Baltarusijos teritorijoje

Baltarusių žurnalistai taip pat primena, jog praėjusių metų Rusijos Lietuvos URM pranešė, jog keli mūsų šalies gyventojai buvo sulaikyti arba atsidūrė laisvės atėmimo vietose Baltarusijos teritorijoje. Anot ministerijos atstovų, kai kuriuos iš jų gali neteisėtai laikyti nelaisvėje.

Tikslus tokių žmonių skaičius nebuvo įvardintas, tačiau URM buvo pažymima, kad vien pernai triskart informavo apie „intensyvius ir provokacinius Baltarusijos tarnybų veiksmus“ Lietuvos piliečių, kurie gyvena Baltarusijos teritorijoje arba ten laikinai atvyksta, atžvilgiu.

Praėjusių metų antroje pusėje šalyje buvo sulaikyti keli Lietuvos piliečiai, įtariami bendradarbiavimu su Baltarusijos žvalgyba. Šiems žmonėms pareikšti įtarimai šnipinėjimu. Manoma, kad jie buvo užverbuoti, kuomet lankėsi Baltarusijos teritorijoje.

Šių metų sausį Baltarusijoje kaltinant šovinių kontrabanda sulaikytas Lietuvos pilietis.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt