Degalinių tinklo „Jozita” kirtis konservatoriams – čekiuose parašė, kad už brangesnes dujas pirkėjai gali padėkoti jiems

Naujienos

Šiemet suskystintas dujas balione įsigiję gyventojai jau išvyniojo naujametinę valdžios dovanėlę – susipažino su nauju suskystintų naftos dujų mokesčiu. Iki tol akcizas buvo nulinis, o nuo sausio 1-osios siekia 304,10 Eur tonai.

Lietuviškas degalinių tinklas „Jozita” nusprendė savo pirkėjus informuoti, kam dėkoti už taip pabrangusias dujas. Kiekvienas degalinės pirkėjas mato, kiek sumoka už akcizą, o ant čekio nurodyta, kad tai nuo šių metų konservatorių įvestas mokestis.

Čekiu iš šios degalinės socialiniame tinkle neseniai pasidalijo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. „Pagaliau vienas verslininkas prabudo ir pasiuntė Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus velniop”, – sakė Seimo narys.

Ant čekio matyti, kad degalinės pirkėjas įsigijo du 21 kg. dujų balionus, kurie jam kainavo 36 eurus, tačiau dar 16 eurų žmogus turėjo sumokėti papildomai dėl naujo dujų mokesčio. „Tėvynės sąjungos-konservatorių įvestas akcizas dujoms buičiai – 8 eur už 21 kg”, – rašoma ant kasos čekio pirkėjui.

„Tik drąsi visuomenė šios vyriausybės niekšus gali viešinti. Pagarba Šilalės įmonei „Jozita”, kuri nepabijojo ir viešai parodė tikruosius Lietuvos naikintojus! Kviečiu visus vienytis ir kas turime galimybę viešinti tuos veikėjus, kurie per tuos tris metus Lietuvą nori paversti plyne. Noriu tikėti, kad atsiras daugiau verslininkų, ūkininkų, kurie atvers akis jiems”, – pasidalinęs šiuo čekiu rašė R.Žemaitaitis.

Šis įrašas sulaukė didžiulio internautų susidomėjimo. Per kelias valandas juo pasidalijo tūkstančiai žmonių. Daugybė internautų komentavo sveikindami tokį drąsų verslo žingsnį. Žmonės stebisi, kodėl toks rekordinis akcizas pritaikytas būtent buičiai naudojamoms dujoms, kuriomis dažnas rajono gyventojas šildosi namus, gamina maistą. „Galvojau, kad kalti žydai, o pasirodo – konservatoriai. Gerai, kad yra politikų, kurie padeda paprastam žmogui susigaudyti kas ir kaip”, – rašė viena komentatorė.

Pamatę tokį čekį, kai kurie internautai komentavo, ar tik ši įmonė nesulauks valdžios keršto ir nelauktų patikrinimų. Kai kas siūlė, kad taip reikėtų viešinti ir kitus mokesčius. Kiti dalijosi pastebėjimais, kaip nuo Naujųjų metų kilo ir kiti mokesčiai: žvejo bilietas, kelių vinjetės, PVM tarifas maitinimo įstaigoms ir kt.

„Vakaro žinioms” susisiekus su degalinių tinklo „Jozita” direktoriumi Jonu Jokubauskiu, jis patvirtino, kad internete plintantis čekis yra tikras. Tokie išduodami kiekvienoje tinklo degalinėje perkant dujas buičiai. Verslininkas laikosi nuomonės, kad dėl akcizo labiausiai nukentės paprasti kaimo žmonės, naudojantys dujas maistui ar šildymui, tad Lietuva turėtų žinoti savo herojus, kurie už tai atsakingi. Pasirodo, tai jau ne pirmas panašus atvejis tinkle. Kiek anksčiau „Jozita” čekiuose rašė, kiek mokesčio pasiima bankas, klientams mokant bankine kortele.

Išskirtinis „Vakaro žinių” interviu su verslininku – jau greitai.

Šaltinis: respublika.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt