Džordana Butkutė jautriai prabilo apie blaivybės sukaktį minintį Elegijų Strasevičių: „Stipriai jį paveikė“

Naujienos

Birželio 6-oji Džordanos Butkutės (55 m.) vyrui bei prodiuseriui Elegijui Strasevičiui (57 m.) atmintyje išliks visą gyvenimą. Tądien, tik prieš 18 metų, jis priėmė svarbų ir ryžtingą sprendimą, iš esmės pakeitusį jo gyvenimą – nutarė žengti blaivybės keliu ir atsisakyti alkoholio.

Jautriai apie tai, kaip Elegijui pavyko susitvarkyti su priklausomybe ir kaip pažintis su juo Dž. Butkutei pakeitė gyvenimą, atlikėja prabilo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Jaudinančia ir įkvepiančia istorija ji sutiko pasidalyti su lrytas.lt skaitytojais.

„2006.06.06. Diena. Mama užėjo į savo sūnaus kambarį. Ilgai bandė jį pažadinti. Ir kai pagaliau jis pabudo, išgirdo tokius mamos žodžius: „Sūnau! Ką sau manai?! Ar supranti, kad geri jau 10 dienų?“. Nežinau, kas nutiko, bet kažkas labai stipriai jį paveikė. Ar mamos pasakyti žodžiai, ar apėmusi baimė su pasibaisėjimu savimi, jis labai greitai ir tvirtai priėmė sprendimą.

Pats, niekieno nevaromas ir neraginamas. (Nelabai jis ko nors ir klausytų.) Kaip jis pats vėliau pasakojo – užsidarė „durnyne“. Praėjo Minesotos programą.

Greitai atsistojo ant kojų. Nes pats to norėjo. Labai stipriai norėjo. Ir ta jo nesuvokiamai galinga stiprybė, plieninė kantrybė, neapsakomai tvirta valia, ryžtas ir tas begalinis noras susitvarkyti savo gyvenimą – nugalėjo! Telaimina jį Dievas.

Po kelių metų, 2009m., gražų pavasario vakarą aš su juo susipažinau. Ir, nepasakojant pasakų, nuo tada mes jau nebeišsiskyrėme. Jis man taip pat labai padėjo. Buvo likimo lemtas žmogus. Dievo atsiųstas man, kaip didžiulė dovana.

2012.12.12 mes susituokėme ir tapome ne tik pora, bet ir tvirta šeima. Mes esam skirti vienas kitam. Nebūtinai mes patys taip sugalvojome. Juk, kas skirta gyvenime nutikti, tas ir nutinka. Ir nieko čia neprivyniosi.

SU 18– tuoju blaivybės gimtadieniu, mano meile! Būk Sveikas! Didžiuojuosi tavimi! Ir labai tave myliu“, – jautriai mylimą vyrą sveikino Dž.Butkutė.

Atlikėja alkoholio taip pat nevartoja jau 13 metų. 2021-ųjų vasario 14-ąją, minėdama blaivybės 10 metų sukaktį, Dž. Butkutė jautriai aprašė, kaip šis sprendimas pakeitė jos gyvenimą.

„Šiandien visi kaip išprotėję ieškos gėlių savo širdelėms. O aš sau gėlytę norėčiau pasidovanoti už tai, kad… Dešimt! Girdite? Dešimt! Tiek meilės sau metų sueina šį savaitgalį. Čia ne šiaip sakau apie meilę sau, ne pasimaivyti noriu. Sprendimas, kurį priėmiau prieš dešimt metų, buvo pats teisingiausias. Kitas panašiai teisingas buvo ištekėti už Elegijaus.

Bet šitie abu dalykai susiję, nes jei nebūtų Elegijaus, gal ir nebūčiau metusi alkoholio. Bet prieš dešimt metų tai padariau. Turėjau padaryti, nes mano žmogus vieną sykį tyliai prisėdo ant lovos krašto ir pasakė: „Prie visos mano begalinės meilės tau, aš taip ilgiau nebegaliu“. Ką norisi tokiom akimirkom daryt? Sakyt, na, ir varyk! Labai čia man…

Bet puikiai žinojau, kad jei mano geležinės kantrybės Elegijus išeis, tai ne dėl to, kad norėtų mane paauklėti. O dėl to, kad, na, tikrai „ragas“. Apsispręsti mesti gerti, tai yra visiškai atsisakyti alkoholio, galėjau tik pati. Už rankos gali laikyti kitas stiprus žmogus, bet nuspręsti reikia pačiam.

Tą žodį „reikia“ pasąmonėj supranti, bet jei norėsi, rasi milijoną priežasčių, kad „dar ne dabar“. Na, ne šiandien, jūs ką, turėkit sąžinės, gi man toks sunkus laikas, man bloga, man liūdna, man į sceną, man nervas, man tas, man anas…

Bet aš jums iš savo jau dešimt metų patirties pasakysiu: kiekviena diena, kurią galima laimėti nustojus gerti, yra verta to, kad jūs išdrįstumėt. Nes mums pavaldus yra vienas vienintelis laikas – dabar! Vakar nebepakeisim, kas bus rytoj – nežinom. O šiandien galim padėti tašką savo „raganėjimuose“.

Todėl jeigu jūs matot, kad gyvenimas ritasi velniop, kad jums gert visiškai negalima, bet kaip užsispyręs asiliukas vat ne ir viskas – gėrėt, gersit ir dar žinote, kur gaut, tai išgirskit mane: visas pasaulis nėra nusiteikęs prieš jus, galima kardinaliai pakeist viską, kas netenkina. Bet nieko nebus, jei nebus ryžto padaryt pirmą žingsnį.

Paskui reikės antro, trečio, reikės ir kopėtėlėm palipt iš tos kanalizacijos, ir nagais kabintis į sieną, bet pamatysit – išlipsit iš duobės. Jei labai labai norėsit – išlipsit.

Jeigu mylite save – padarykite tai! Jeigu dar nemylite – įsimylėkite. Tiesiog kvaila negyventi savo gyvenimo taip, kad patiktų. O man šitie dešimt metų patinka tūkstantį kartų labiau. Tai su švente! Mylėkite ir būkite mylimi“, – palinkėjimais savo įrašą baigė atlikėja.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt