Galėjo būti suklastota apie 800 tūkst. rinkėjų balsų

Naujienos

Į rinkimų apylinkes prieš balsavimą buvo atvežta tik trečdalis arba du trečdaliai reikalingų biuletenių, jų apskaita nevedama, arba klastojama, vėliau biuleteniai dienos metų „vaikščiojo” tarp apylinkių, nors Rinkimų įstatymas to nenumato.

Maždaug pusė biuletenių buvo tyčia neperduota rinkimų apylinkėms, ir jais vėliau manipuliuojama.

„Tokie dalykai negali būti nurašyti dėl žioplumo ar nekompetencijos, – mano rinkimų stebėtojas Gediminas Ustinavičius, – tai buvo sąmoningas veiksmas, siekiant atlikti kitus veiksmus, tačiau tegul juos aiškinasi teisėsauga. Turėjome tik 150 stebėtojų, tačiau jie surinko neįtikėtiną skaičių įrodymų apie rinkimų klastojimą”.

Antras prezidento rinkimų turas negali vykti, nes jis bus neteisėtas, – taip mano signataras Zigmas Vaišvila.

Kodėl? Dėl labai paprastos priežasties – rinkimų klastočių.

Apylinkių komisijų pirmininkai masiškai atsisakinėjo pateikti stebėtojams vieną iš svarbiausių informacijų – ne tik balsų skaičiavimo protokolus, tačiau ir priėmimo perdavimo aktus dėl biuletenių perdavimo. Šie biuleteniai turėjo būti perduoti apylinkėms vėliausiai likus 12 valandų iki balsavimo pradžios. Atsisakius perduoti minėtus dokumentus, VRK sąmoningai pasiekė savo – rinkimų eigos neįmanoma kontroliuoti.

Dėl to Vaišvila kartu su stebėtojų gildija pateikė skundus teismams ir VRK. Visi skundai dėl rinkimų apylinkių komisijų darbo nėra išnagrinėti, į juos neatsakyta.

Todėl skundžiamasi VRK dėl apygardos rinkimų komisijų neveikimo ir skundų nenagrinėjimo.

„Apygardos komisijos nenagrinėja skundų, pateiktų per 24 valandas, ir manau, kad jie tai daro sąmoningai, todėl aš juos įspėju dėl baudžiamosios atsakomybės dėl tarnybos pareigų neatlikimo, – sakė Vaišvila, – jie per 48 valandas, gavus skundus, turėjo išnagrinėti šiuos skundus. Toks yra įstatymas, tačiau nė vienas skundas per tą laiką nebuvo išnagrinėtas. manau, kad tokio neveikimo tikslas yra pasiekti tą momentą, kai VRK paskelbs rinkimų rezultatus. Nes tada skųsti jų jau nebegalima. VRK matyt nematė tokio dalyko, kad jų sprendimus kažkas drįs skųsti. Tačiau jie sąmoningai nenagrinėja skundų.

Todėl kai VRK svarstys balsavimo rezultatus, jie juos bandys stumti buldozeriu, tačiau tai vėlgi neteisėta – negalima tvirtinti rinkimų rezultatų, kai jie yra apskųsti ir kai prašoma anuliuoti konkrečių apylinkių balsavimo rezultatus.

Todėl antras turas negali vykti, ir mes bandome konstatuoti teisiškai, kad pirmas rinkimų turas neįvyko.

O manipuliacijų sistema jau yra demaskuota.

Nendrė Černiauskienė pasakojo, kad stebėtojai pastebėjo, kad JK karalystės ambasadoje, iš ryto atėjus stebėtojams, ir pareikalavus atidaryti rinkimų urną joje rasti palaidi biuleteniai, nors jie turėjo būti vokuose.

Dar juokingiau, kad nemažai atėjusių žmonių rinkimų apylinkėse buvo pasakyta, kad jie jau balsavo. Tai reiškia, kad VRK rinkimų apskaitos sistema VERKIS turi duomenis apie tuos rinkėjus, kurie niekada neateina į rinkimus, ir būtent galima jais manipuliuoti maždaug 800 tūkst. rinkėjų balsais.

Tas klastotes lengva įrodyti, nes duomenis VRK kompiuteryje ir rinkimų apylinkės rinkėjo žurnale turi sutapti. Jeigu tas žurnalas iš anksto yra užpildytas parašais, ir pažymėti kompiuterio apskaitoje, kad jis jau buvo atėjęs. Tada belieka prieš rinkėjų nosis viduryje dienos pranešti išankstinio balsavimo biuletenius, kurie turėjo būti atgabenti į apylinkės iš vakaro, ir tokiu būdu galima suklastoti ne mažiau 800 tūkst. rinkėjų biuletenių.

Šaltinis: laisvas.info

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt