Jau ir vanduo persismelkęs ideologija – „Vytautas“ išreiškia palaikymą LGBT bendruomenei

Naujienos

Ant „Vytauto“ butelių – palaikymas LGBT bendruomenei

Panašu, kad ne visi, anksčiau labai mėgę „Vytauto“ mineralinį vandenį, ir toliau galės ramiai jį gerti. Dalis lietuvių ėmė kraipyti galvas pamatę, kad mineralinis vanduo į parduotuvių lentynas nugulė pasipuošęs nauja etikete, ant kurios puikuojasi užrašas „Už meilę! #LGBTQ+“.

Nors mineralinio vandens pilstytojai savo pozicijos, kodėl gi staiga sugalvojo savo etiketes paženklinti tokiu užrašu, kol kas nėra pateikę, dalis gyventojų jau neslepia nusivylimo. Komentarai su šios etiketės nuotraukomis jau sklando internete ir yra keliami į paties „Vytauto“ socialinio tinklo puslapį. Gyventojai dažnu atveju sako, kad neturi nieko prieš homoseksualius asmenis, bet jau bloga darosi nuo visur per jėgą grūdamos jų reklamos.

„Ko tik nepadarysi iš meilės pinigams“, „Kad jau užkniso visus tos akcijos. Mažai kam rūpi ką kas myli ir su kuo miega, bet visus už***a kai su savo propaganda į akis lenda“, „Protinių nukrypimų propagavimas ant savo produktų yra trumparegiškas žingsnis. Jeigu jau deda visas negalias, tai tegul ir deda schizo, ptsd, bipolar, priklausomybės ligas. O taip tai diskriminuojamos kitos negalios“ – tokie ir panašūs komentarai jau pilasi po to, kai buvo paviešinti pirmieji naujosios „Vytauto“ etiketės kadrai[1].

Kontraversiškos „Vytauto“ etiketės – ne pirmą kartą

„Vytautas“ ne pirmą kartą reklamą sau darosi skandalingomis etiketėmis. Galbūt po pastarojo karto pardavimai pakilo, tad sugalvota surizikuoti dar kartą.

O paskutinį kartą kipišas buvo kilęs po to, kai prieš penkerius metus ant mineralinio vandens butelių etikečių atsirado žodis „seksas“. Tiksliau, ant butelio buvo rašoma, esą vanduo puikiai tinka atsigerti po sekso.

Kai kurie žmonės nemanė, kad taip reklamuotis ir keltis populiarumą yra priimtina, juo labiau, kad mineralinį vandenį geria vaikai, o jiems tikrai kils klausimas, kodėl gi „Vytautą“ reikia gerti po sekso, ir ar dabar, norint atsigerti, jau reikia sekso apturėti.

„Mūsų dukra pasižiūrėjo ir sako – ką čia jūs perkat? Tai aš irgi susimąsčiau. Padėjom į lentyną ir pasiėmėm kitą mineralinį. Šito daugiau nepirksim“, – socialiniuose tinkluose savo patirtimi dalinosi moteris.

Tuo tarpu tada mineralinio vandens pilstymu užsiimanti įmonė aiškino, kad tokie lozungai ant mineralinio vandens pakuočių yra skirti… paskatinti pokalbį.

„Vartotojai tikisi vis didesnio personalizavimo, tai ir paskatino keistis. Skirtingi tyrimai rodo, jog daugelis pirkėjų didesnį dėmesį į etiketę atkreipia tada, kai ji yra sukurta atsižvelgiant į jų gyvenimo būdą, pomėgius“, – aiškino Bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys“ rinkodaros vadovė Aistė Miliūtė.

Tąkart buvo išleista ne viena tokio pobūdžio etiketė – buvo galima rasti mineralinio ir su užrašais „po kavos“, „po kraujo davimo“, „po maisto“, „po pirties“, „po sporto“ ir „po vakarėlio“[2].

Tiesa, kol kas neteko matyti, kad „Vytautas“, kalbėdamas apie meilę, grotažyme žymėtų heteroseksualias šeimas arba, tarkime, tradicinę šeimą.

O gal viskas tik dėl artėjančių rinkimų?

Psichologai teigia, kad ne reklama, o jos draudimas labiau žaloja vaikus

Ir nors gyventojai sako, kad homoseksualių santykių propagavimas jau baigia išlįsti per visus galus ir kad tai gali kenkti vaikams, kai kurie psichologai aiškina, esą yra priešingai.

„LPS nuomone, žalą gali daryti ne minėtas vaizdo klipas, o draudimas viešoje erdvėje kalbėti apie LGTB (lesbietės, gėjai, transseksualai, biseksualai) žmonių patiriamus sunkumus dėl stigmos ir diskriminacijos mūsų visuomenėje, skatinti jų supratimą bei priėmimą“, – rašė Lietuvos psichologų sąjunga po to, kai Žurnalistų etikos inspektorė nurodė Lietuvos gėjų lygos parengtą socialinę reklamą žymėti raide S.

„Pripažindama visuomenės švietimo homoseksualumo klausimais būtinybę, LPS atkreipia dėmesį ir į tai, kad nepakantumo kitokios lytinės orientacijos asmenims didinimas neprisideda prie atskirties mažinimo ir tolerancijos visuomenėje ugdymo. (…) Lietuvos psichologų sąjunga pabrėžia, kad demokratinėje visuomenėje bet kokia diskriminacija, taip pat ir diskriminacija dėl lytinės orientacijos yra nepriimtina ir nepateisinama“, – teigia LSP[3].

Užsienyje translyčiams paramą parodęs alus patyrė krachą

Kol kas neaišku, kaip finansiškai „Vytautui“ atsilieps jo viešai ištransliuota meilė homoseksualams, translyčiams ir visokiems kitokiems, tik ne tradicinės orientacijos ir pažiūrų, žmonėms.

Tačiau užsienio praktika rodo, kad siekiant vaikytis madų galima stipriai prašauti. Štai siekdami įšokti į skystančio lyties klausimo traukinį, alaus „Bud Light“ gamintojai sukūrė reklamą su tiktoko žvaigžde, translyčiu asmeniu Dilanu Mulvani. Tačiau toks madų vaikymasis jiems skaudžiai kainavo.

„Bud Light“ alaus prekės ženklą valdančios bendrovės „Anheuser-Busch InBev“ akcijos ir toliau mažėja, trečiadienį nukritusios iki 2022 m. lapkričio mėnesio lygio. Dabar jų kaina siekia 53,4 USD.Paskutinis kritimas gerokai viršija 52 savaičių rekordą – 67,09 USD už akciją kovo mėn.

„Newsweek“ duomenimis, nuosmukis siekia 20 proc. vertės, kas reiškia 18 milijardų dolerių netektį.

„Bud Light“ gamintojas „Anheuser-Busch“ antradienį sakė, kad du įmonės vadovai išėjo iš darbo po to, kai alų socialinėje žiniasklaidoje reklamavo translytis influenceris.

„Padarėme keletą pakeitimų, kad supaprastintume rinkodaros funkcijos struktūrą, kad sumažintume sluoksnius, kad mūsų vyresnieji rinkodaros specialistai būtų glaudžiau susiję su kiekvienu mūsų prekės ženklų veiklos aspektu“, – sakoma Anheuser-Busch pranešime. „Šie žingsniai padės mums sutelkti dėmesį į tai, ką mokame geriausiai: virti puikų alų visiems vartotojams, tuo pačiu visada darydami teigiamą poveikį mūsų bendruomenėms ir mūsų šaliai“[4].

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt