Kandidatų į EP turtai: kiek turto sukaupė Živilė Pinskuvienė ir kas tenkinasi tik „ašaromis“

Naujienos

Turtingiausių kandidatų sąraše – V. Valkiūnas, G. Paluckas, A. Zuokas, A. Lydeka ir B. Ropė

Jau birželio 9-tąją įvyks ilgai laukti rinkimai į Europos Parlamentą, o tautiečiai pagaliau turės progą išsirinkti dėmesio vertus kandidatus, atvesiančius Lietuvą į taiką, o ne priešingai. Visgi, šį kartą 77.lt nusprendė panagrinėti ne kandidatų į EP nuveiktus darbus Tėvynės labui (ar priešingai), bet jų sukauptą piniginį ir ne tik turtą. Gal tai padės galutinai apsispręsti už ką (ne)balsuoti?

Taigi, analizuojant kandidatų į EP narius sąrašus, galima drąsiai daryti išvadas, kad skurdžiausiai gyvenantys politikai priklauso būtent idėjiniams, t. y. opoziciniams sąrašams. Visgi, vienas kitas turtingesnis pasitaiko ir čia, lygiai taip pat kaip ir prasčiau gyvenančių galime rasti liberalų bei konservatorių sąrašuose.

Šį kartą turtingiausius ir mažiausiai turtingus kandidatus atrinkome remiantis sukaupto turto ir turimų piniginių lėšų, turimų meno bei juvelyrinių dirbinių kriterijais.

Turtingiausio kandidato į EP narius titulą be kalbų gavo po Darbo partijos vėliava kandidatuojantis dabartinis seimo narys Valdemaras Valkiūnas. Susumavus visą VRK deklaruotą turtą, V. Valkiūno kišenėje – 4 893 713 Eur. Privalomo registruoti turto suma siekia 3 012 631 eurų sumą, vertybinių popierių, meno kūrinių bei juvelyrinių dirbinių parlamentaras turi sukaupęs net už 1 053 212 eurus. Turimų piniginių lėšų taip pat nestinga – politikas gali pasigirti solidžia 827 870 eurų suma.

Antra vieta priklauso socialdemokratui Gintautui Paluckui. Politikas taipogi gali džiaugtis per gyvenimą sukaupęs kelių milijonų eurų vertės turto. Susumavus G. Palucko turimą registruoti turtą, jo vertė siekia 2 138 529 eurus (privalomas registruoti turtas siekia 402 500 Eur, vertybiniai popieriai, meno ir juvelyriniai dirbiniai – 1 700 000 eurus, piniginės lėšos – 36 092 eurus).

Trečiąją vietą turtingiausiųjų sąraše užima turto už 1 556 142 eurus deklaravęs Vilniaus miesto savivaldybės narys Artūras Zuokas. Iš šio turto už 1 049 656 eurus A. Zuokas turi vertybinių popierių bei meno, juvelyrikos dirbinių, o 125 060 eurus – piniginių lėšų.

Ketvirtoji vieta tenka seimo nariui Arminui Lydekai, deklaravusiam turto už 1 359 880 Eur (iš jų – beveik 200 tūkst. – piniginės lėšos). O štai po jo rikiuojasi taipogi milijonierius – po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vardu į EP kandidatuojantis Bronislavas Ropė su 1 055 184 Eur vertės deklaruotu turtu.

V. Valkiūno turtas perkopia 4 mln. eurų. Andriaus Ufarto/ELTA nuotrauka
V. Valkiūno turtas perkopia 4 mln. eurų. Andriaus Ufarto/ELTA nuotrauka

Daugiausiai neturtingų kandidatų slepiasi po Tautos ir teisingumo sąrašu

Tačiau ne vien tik milijonieriai panoro siekti europarlamentaro kėdės. Sąrašuose gausu ir kandidatų, kurių bendras turtas siekia apskritą 0 eurų, o yra ir tokių, kurie su keliais turimais tūkstančiais taipogi nublanksta prieš ne vieną milijoną „vartantį“ politiką.

Daugiausiai tokių kandidatų, kurių kišenėse švilpia vėjai – buvusio parlamentaro Petro Gražulio vedamo Tautos ir teisingumo partijos sąraše. Tokių – net šeši: R. Pilvelytė, E. Navickienė, S. Narbutas, I. Vizgirdienė, D. Kazakevičiūtė bei S. Jastrumskytė.

Nei vieno euro nedeklaravusių kandidatų netrūksta ir Lietuvos žaliųjų partijai – čia jų – keturi: E. Švobaitė, E. Kamandulytė, V. Bareikienė ir E. Daraškaitė.

Neturtingų kandidatų yra ir daugiau: Laisvės partijos kandidatai R. Garliauskas bei V. Maleckas, deklaravę 0 Eur, socialdemokratų kandidatai S. Padegimaitė ir R. Baranovas, su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos sąrašu kandidatuojanti R. Tamošiūnienė, Liberalų sąjūdžio kandidatė L. Juodsnukytė, Taikos koalicijos kandidatė V. Mickuvienė, partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas G. Babravičius bei Nacionalinio susivienijimo kandidatai M. Markuckas ir L. Karpavičius.

Už kai kurių sąrašų lyderius daugiau turto sukaupę turi net studentai

Ir štai paneigsime dar vieną mitą (paremtą oficialiais VRK duomenimis), kad politinių partijų lyderių kišenės plyšta nuo turimo turto. Deja, ne visų – štai kai kurių politikų per gyvenimą sukaupto deklaruoto turto sąrašas tokio dydžio, kokios vertės šiuolaikinių studentų automobiliai. Pavyzdžiui, Krikščionių sąjungos sąrašą vedantis Algimantas Rusteika bendrai deklaravęs turto už 6 250 Eur.

Ne dėl turtų, matyt, gyvena ir Lietuvos žaliųjų partijos sąrašą į EP rinkimus vedanti I. Budraitė, deklaravusi turto už 12 080 eurus. Keista, bet tarp asketiškų politikų – ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, vedantis Laisvės partijos sąrašą. Jis deklaravęs turto už 40 993 Eur. Kiek daugiau už jį turi sukaupęs Taikos koalicijos lyderis M. Puidokas – jo turtas siekia 43 400 Eur. Kalnais turtų nesigiria ir LVŽS sąrašo lyderis A. Veryga su deklaruotu turtu už 48 680 eurus.

V. Radžvilas, vedantis Nacionalinį susivienijimą, turi sukaupęs turto už 80 500 Eur. Daugiau nei dvigubai sukaupė TS-LKD sąrašui atstovaujantis A. Kubilius (182 238 Eur), Darbo partijos vėliavnešys V. Bukauskas su 217 481 Eur vertės turtu, partijos „Laisvė ir teisingumas“ veidas A. Paulauskas, savo turtą įvertinęs 276 656 eurams, Tautos ir teisingumo sąjungos lyderis P. Gražulis su 285 398 eurų vertės turtu, Liberalų sąjūdžio galva ir kaklas E. Gentvilas su 296 955 Eur, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis W. Tomaszewski su 390 762 Eur.

400 tūkst. eurų ribą perkopė Regionų partijos lyderė Ž. Pinskuvienė, galinti pasigirti sukaupusi 417 385 eurų vertės turtą bei Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis V. Sinkevičius, deklaravęs turto už 563 tūkst. eurų.

Na, o turtingiausios sąrašo lyderės titulas atitenka socialdemokratų veidui V. Blinkevičiūtei, kurios sąskaitoje sukaupta turto už beveik milijoną eurų.

Socialdemokratų lyderė papuola į milijonierių sąrašą. Oresto Gurevičiaus/ELTA nuotrauka
Socialdemokratų lyderė papuola į milijonierių sąrašą. Oresto Gurevičiaus/ELTA nuotrauka

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt