Ragina vartoti šitą vieną prieskonį: jūsų kepenys padėkos

Sveikata

Visceraliniai riebalai kaupiasi pilvo ertmėje, kurioje yra tokie svarbūs organai kaip kepenys, skrandis, inkstai ir žarnynas. Tai reiškia, kad didelis visceralinių riebalų kiekis gali padidinti lėtinių ligų, pvz., 2 tipo diabeto ir širdies ligų, riziką. Todėl labai svarbu atsikratyti nepageidaujamo balasto.

Ciberžolė yra populiarus prieskonis ‒ nesvarbu, ar jį naudojate kartu su kariu, ar gardinate latte kavą. Tačiau šis geltonasis prieskonis suteikia daugiau nei skonį.

„Nuffield Health“ teigimu, ciberžolė labai naudinga sveikatai dėl savo priešvėžinio poveikio bei priešuždegiminių galių.

Įspūdinga tai, kad daugelis tyrimų parodė, jog šis prieskonis gali sumažinti vėžio plitimą ir prisidėti prie vėžinių ląstelių žūties. Be to, tyrimai taip pat rodo, kad ciberžolė padeda atsikratyti visceralinių riebalų, rašo express.co.uk.

Nors lemiamą vaidmenį kovojant su kenksmingais pilvo riebalais atlieka bendra mityba,  geltonasis ingredientas taip pat gali padėti.

Ciberžolės nauda

Tyrimas, paskelbtas žurnale „Phytotherapy Research“, parodė, kad kurkumino papildai gali turėti teigiamą poveikį kovoje su visceraliniais riebalais.

Kurkuminas yra ciberžolėje esanti veiklioji medžiaga, kuri suteikia prieskoniui stiprių galių. Įdomu tai, kad tyrimo tikslas buvo ištirti kurkumino poveikį  ne visceraliniams riebalams, o suriebėjusioms kepenims.

Mokslininkų komanda norėjo išsiaiškinti, kaip ši veiklioji medžiaga gali įtakoti kūno masės indeksą, kūno svorį ir liemens apimtį pacientams, kenčiantiems nuo suriebėjusių kepenų ligos.

Tačiau jie taip pat pastebėjo, kad kurkumino papildai gali turėti „teigiamą“ poveikį visceraliniams riebalams. Tyrime dalyvavo 520 žmonių, o paskirta kurkumino dozė svyravo nuo 70 iki 3000 mg per dieną.

Per aštuonių–dvylikos savaičių laikotarpį tyrimo grupė pastebėjo žymų kūno masės indekso ir juosmens apimties sumažėjimą. Jei to nežinojote, didesnė juosmens apimtis laikoma visceralinio riebalinio audinio žymekliu.

Žolelių arbata (nuotr. 123rf.com)

Nepaisant daug žadančių išvadų, reikia atsižvelgti į tai, kad tyrimas buvo skirtas tik pacientams, sergantiems nealkoholine suriebėjusia kepenų liga. Tačiau tai nėra vienintelis tyrimas, kuriame buvo pastebėta kurkumino nauda svorio metimui.

Kitas tyrimas, paskelbtas leidinyje „European Review for Medical and Pharmacological Sciences“, parodė, kad vartojant šį ingredientą du kartus per dieną, netenkama tiek kūno, tiek  visceralinių riebalų.

Be to, mokslininkai pranešė, kad tyrimo dalyviai labai gerai toleravo ciberžolę.

„Preliminarios išvados rodo, kad biologiškai prieinama kurkumino forma yra gerai toleruojama ir gali teigiamai paveikti antsvorio turinčių žmonių svorio valdymą“, – pridūrė tyrėjai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt