Lenkijos ūkininkai atidarė Ukrainos sunkvežimius ir išpylė grūdus: naudojo ir varžtų pjovimo žirkles

Naujienos

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lenkų ūkininkai blokuoja išvažiavimą furgonams su ukrainietiškais grūdais, bandydami iš ukrainietiškų sunkvežimių išpilti grūdus ant kelio. Apie tai praneša telegramų kanalas „Insider UA”.

Incidentas, kai lenkų ūkininkai elektriniu grąžtu atidarė kelis ukrainiečių furgonus, įvyko Ukrainos ir Lenkijos pasienyje netoli kontrolės punkto „Jahodinas – Dorohuskas”.

Pasak liudininkų, iš kiekvieno atidaryto sunkvežimio išsiliejo maždaug po 3 tonas grūdų.

Į įvykio vietą atvykusi policija nesiėmė jokių priemonių ir, kaip sakė vienas iš ukrainiečių vairuotojų, „tik skėsčiojo rankomis”.

Padėtis Ukrainos ir Lenkijos pasienyje vasario 11 d.

Kaip teletilto „Єдині новини” eteryje sakė Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos (VSAT) atstovas Andrijus Demčenka, vasario 11 d. Ukrainos ir Lenkijos pasienyje užblokuoti du kontrolės punktai: „Jahodin – Dorohusk” ir „Rava-Russkaja – Grebennoje”.

„Nuo sekmadienio ryto priešais „Jagodin” Lenkijos teritorijoje Ukrainos kryptimi eilėse laukia 700 sunkvežimių, priešais „Rava-Russkaja” – apie 400″, – pabrėžė jis.

Išvažiuojant iš Ukrainos, kaip pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos Vakarų regioninis departamentas, nuo vasario 11 d. 15.00 val. pėstieji neįleidžiami nė viename kontrolės punkte, o per kontrolės punktą „Nižankovičiai” praleidžiami tik krovininiai automobiliai, kurių leistina maksimali masė didesnė nei 7,5 t, be krovinio (išskyrus cisternas, skirtas pavojingiems kroviniams, įskaitant degalus ir tepalus).

Tuo pat metu, pasak Ukrainos valstybinės saugumo tarnybos atstovo, nepaisant to, kad dieną prieš tai buvo sustabdyta kontrolės punkto „Šegini-Medica” blokada ir eismas buvo gana intensyvus, čia iš Lenkijos pusės eilėse tebestovi 240 sunkvežimių.

Eilės – daugiau nei 1 000 sunkvežimių – yra ir Krokuvos kontrolės punkte, nors ši kryptis nėra blokuota.

„Tiesiog vairuotojai ieško krypčių, kur galėtų kirsti sieną, todėl automobilių yra daugiau”, – aiškino GPSU pranešėjas.

Kalbėdamas apie užblokuotas kryptis, V. Demčenko pažymėjo, kad čia gerokai sumažėjo krovininio transporto judėjimas ir sieną kertančių automobilių skaičius.

Jei iki blokados per „Jagodiną” per dieną abiem kryptimis galėjo pravažiuoti 1200-1400 mikroautobusų, tai praėjusią parą jų buvo tik 160, o „Rava-Russkaja” pralaidumas sumažėjo tris kartus.

„Nuo pirmadienio ūkininkai ketina blokuoti dar du kontrolės punktus: „Ustilug – Zosin” ir „Ugrinov – Dolgobichov”.

Nuo 10.00 val. tokios akcijos gali prasidėti. Tikėkimės, kad taip neatsitiks, nors tai mažai tikėtina”, – sakė V. Demčenka.

Kuo nepatenkinti Lenkijos ūkininkai

Vasario 9 d. Lenkijos ūkininkai vėl pradėjo protestus ir blokavo eismą per kontrolės punktus „Medika – Šegini”, „Hrebennoje – Rawa-Russkaja” ir „Dorohusk – Jagodin”.

Protestuotojai taip pat bando užkirsti kelią žemės ūkio prekių perkrovimui iš geležinkelio transporto į kelių transportą.

Kaip pažymėjo žiniasklaida, Europos Komisija atsisakė grąžinti importo muitus ukrainietiškiems grūdams, kurių prašė Bulgarija, Lenkija, Rumunija, Rumunija, Slovakija ir Vengrija.

Lenkijos žemės ūkio ministras Česlavas Seckerskis (Czeslaw Seckerski) sakė, kad Lenkija siekia įvesti mechanizmą, „kuris apsaugotų Lenkijos ūkininkus”.

Jis teigė, kad Europos rinkos atvėrimas Ukrainos žemės ūkio produktams ateityje gali „visiškai destabilizuoti” Lenkijos ir Europos rinkas.

Sekierskis nori, kad į Europos Komisijos reglamentą dėl be muito prekybos su Ukraina pratęsimo iki 2025 m. birželio mėn. būtų įtraukta nuostata, leidžianti taikyti „regioninės apsaugos priemones”.

Paskelbė apie naujus apribojimus

Vasario 9 d. Lenkijos žemės ūkio viceministras Michal Kolodziejczak pareiškė, kad sieks uždaryti sieną su Ukraina, ir inicijavo, kad iš Ukrainos importuojamiems maisto produktams ES būtų įvestas ne mažesnis kaip 8 % PVM.

Ir išreiškė paramą Lenkijoje tebesitęsiantiems žemdirbių protestams.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!