Lietuvoje – šokiruojanti istorija: dukrą tėvas seksualiai išnaudoti ėmė šiai dar būnant trejų, siaubas tęsėsi 11 metų

Naujienos

Net 11 metų – tokį ilgą laikotarpį tikrą košmarą namuose dėl tėvo kentė jo mažametė dukra. Ir tai – ne siaubo filmas, o realybė Lietuvoje: tėvas prieš jos valią liesdavo mažametės kūną ir intymias vietas, lovoje užgulęs lytiniu organu trynėsi į pusnuogę mergaitę, ją nurenginėdavo, masturbuodavosi jos akivaizdoje. Ne ką baisiau ir tai, kad nuo ankstaus amžiaus prie dukros lįsti pradėjęs tėvas dar ir smurtavo prieš mažametę – kumščiu trankydavo niekuo nekaltai mergaitei į veidą, rankas.

Du kartus kėsinosi išprievartauti mažametę

Siaubinga istorija prasidėjo, kai mergaitei buvo 3 metai: tada tėvas pirmą kartą nepadoriai prisilietė prie jos, nors tuo metu dukra net nesuprato, ką tokie tėvo veiksmai gali reikšti. Pirštų nenulaikantis tėvas antrą kartą dukrą lietė jai šiek tiek paaugus, būnant 7 metų, nuo tada lietimai padažnėjo, bet mergaitė jau suprato, kad tėvo prisilietimai prie jos kūno yra žeminantys.

Mergaitei augant, tėvas ir toliau nesiliovė seksualiai jos prievartauti. Nuo pirmos iki ketvirtos klasės nuolat ją liesdavo, kišdavo rankas už kelnaičių, prašė liesti jo lytinį organą.

Dukra pyko ant tėvo – ji mušdavosi, stengdavosi išvengti jo rankų. Vieną kartą, kai tėvas bandė ją nurengti, skaudžiai spyrė jam į veidą.

Mergaitė teisme teigė, kad tėvas jos vos neišprievartavo du kartus – pirmą kartą, kai mergaitei buvo aštuoneri metai, o kitą kartą – dešimties metų.

Nukentėjusi mažametė pasakojo, kad kartą, tuomet, kai ji gulėjo savo lovoje, tėvas nuogas atėjo į jos kambarį, nuvilko kelnes, megztinį, apatinius ir būdamas virš mergaitės vyrišku organu lietėsi prie jos lytinių organų.

Kaip teisme nurodė mergaitė, tėvas nespėjo nieko padaryti, nes turėjo grįžti mama.

„Tada buvo mokslo metai. Jis nulipo nuo manęs, bet liepė apie tai nesakyti mamai, nes „klausinės ir jį į kalėjimą pasodins“, – detales prisiminė ji.

Kai mažametei buvo dešimt metų, tėvas ir vėl bandė ją išprievartauti. Jis lietė rankomis tas pačias vietas – krūtinę, sėdmenis, lytinius organus ir su savaisiais lietėsi prie jos.

Kraupius išgyvenimus patyrusi mergaitė tik savaitgaliais galėdavo pailsėti nuo seksualinės prievartos, kadangi tuo metu mama nedirbdavo ir būdavo namuose.

Seksualinę prievartą 11 ilgų metų patyrusi mergaitė teigė, kad tėvas lįsdavo prie jos tiek girtas, tiek blaivus, o kol jis prievarta nurenginėdavo dukrą, ji tuo metu spardydavosi ir daužydavosi, bet jis toliau į ją žiūrėdavo ir jai būdavo labai šlykštu.

„Jis būdavo nuogas ir pats liesdavo rankomis savo vyrišką vietą. Manęs prašydavo tą vietą liesti“, – skaudžius išgyvenimus prisimena mergaitė.

Lyg iš siaubo filmo skambanti istorija tuo nesibaigia: tėvas netgi kartą kišo mažametei į lytinius organus savo pirštus. Ji tyrėjoms atskleidė, kad tuo metu jai skaudėjo ir buvo šiek tiek kraujo. Kaip teigė mergaitė, ji supranta, ką reiškia lytiniai santykiai, bet tėvas iki jų nepriėjo.

Apie sukrečiančius išgyvenimus mergaitė mokykloje pirma išsikalbėjo socialinei pedagogei, pas kurią pateko, kadangi negalėjo susikaupti pamokų metu.

„Mergaitė teigė, kad gyvena aplinkoje, kurioje tėtis būdamas neblaivus smurtauja prieš mamą, o praeitą mėnesį tėtis priekabiavo ir prie jos: lietė krūtinę, lytinius organus“, – sakė specialistė.

Nukentėjusi mažametė prasitarė, kad jai yra labai skaudu, jog ją seksualiai prievartavo tėvas, kuris turėtų ne žaloti savo vaiką, o visokeriopai juo rūpintis.

Užmigęs dukros lovoje ėmė priekabiauti

Dukros tėvas savo kaltės padarius nusikaltimą nepripažino ir neigė seksualiai prievartavęs dukrą, nors 2022 m. kovo 30 d. apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu pripažino savo kaltę iš dalies.

Anot vyro, prieš maždaug 4 metus jis prarado darbą, todėl pradėjo gerti ir kartą vakare, būdamas girtas ir nesiorientuodamas aplinkoje, užmigo pas dukrą lovoje.

Prabudęs nesuprato, kurioje lovoje yra, todėl užkišo ranką už dukros kelnaičių, nes ji lovoje buvo tik su jomis.

Jis taip pat nurodė, kad ryte žmona jam papasakojo, kad dukra jai prasitarė, jog jis prie jos priekabiavo. Tačiau veiksmai nesiliovė ir po to – tais pačiais metais jis dar keletą kartų rankomis lietė dukros kūną, kai žmonos nebūdavo namie.

Savo paties tėvo seksualiai išnaudojama dukra teisme sakė, kad apie tėvo veiksmus ji bandė sakyti mamai, tačiau aktyvių veiksmų motina nesiėmė, o tai turėjo įtakos stiprėjančiam suaugusiųjų nepasitikėjimui.

Sės už grotų 8 metams

Mažametės tėvas viename apygardos teisme 2023 m. balandžio 28 d. nuteistas 8 metams už tai, kad nuo 2011 m. iki 2022 m. kovo 7 d. savo namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir žinodamas, kad jo dukra yra mažametė, nenustatytą skaičių kartų ją rankomis per drabužius ir po jais lietė, glostė dukros pilvą, krūtinę, lytinius organus, lenkė atlikti seksualinio pobūdžio veiksmus ir taip seksualiai ją prievartavo.

Seksualiniai veiksmai prieš mažametę gali sukelti per ankstyvą susidomėjimą lytinėmis funkcijomis, iškreiptą santykių tarp lyčių įsivaizdavimą bei sutrikdyti jos fizinį ir psichologinį vystymąsi.

Taip pat jis nuteistas už tai, kad smurtavo prieš mažametę. Į rankas ir veidą jai sudavė kumščiu ne mažiau kaip 10 kartų, taip sukeldamas fizinį skausmą. Vyras ne tik mušė mergaitę, bet ir sukėlė jai psichinės sveikatos problemų – potrauminį streso sutrikimą, kuris susijęs su tvirkinimo ir seksualinio priekabiavimo veiksmais.

Visgi toks nuosprendis vyrui nepatiko ir jis su advokatu kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, prašydamas panaikinti apygardos teismo nuosprendį dėl nuteisimo pagal Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalį ir dėl fizinio skausmo sukėlimo.

Pagal BK 150 straipsnio 4 dalį atsako tas, kas seksualiai prievartavo mažametį asmenį, t. y. tenkino lytinę aistrą su tokiu asmeniu prieš šio valią analiniu, oraliniu ar kitokio fizinio sąlyčio būdu, panaudojo fizinį smurtą ar grasino tuoj pat jį panaudoti, ar pasinaudojo bejėgiška nukentėjusio asmens būkle.

Anot mažametės tėvo, kaltinimas grindžiamas tik nukentėjusiosios parodymais ir subjektyvia paties teismo nuomone. Jis taip pat pridūrė, kad jeigu būtų smurtavęs prieš dukrą, aplinkiniai ant kūno būtų pastebėję sumušimų ir kraujosrūvų, tačiau nieko panašaus nebuvo.

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Vitalija Norkūnaitė, Aiva Survilienė ir Linas Šiukšta atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir įvertino įrodymus bei pripažino vyrą nuteistu pagrįstai, seksualiai prievartavus savo jaunesnę negu 16 metų mažametę dukrą.

Mažametei pirmosios instancijos teismas skundžiamame nuosprendyje priteisė iš tėvo neturtinę žalą, kurią įvertino 8 tūkst. eurų suma.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt