Mindaugui Jonušui-Minedui – kaltinimai pasisavinus Ukrainai rinktą paramą: vadina aukšto lygio aferistu (1)

Naujienos

Neseniai į viešumą iškilo žinia, jog dainininkas Mindaugas Jonušas-Minedas (37 m.) prisijungė prie Ukrainos kariuomenės ir tapo savanoriu paramediku. Netrukus vyro kompetencija suabejojo tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas.

Situaciją panagrinėjęs giliau, tinklaraštininkas atrado, jog dainininkas užsiėmė nešvaria veikla. Naujausiame S. Malinausko YouTube laidos epizode skelbta, kad Minedas pasisavino paramą Ukrainai ir skolas paliko su juo dirbusiems žmonėms.

Epizode skelbta, kad dainininkas viešosios įstaigos vardu pirko įvairią kompiuterinę įrangą, sudarė sutartį su Lietuvos geležinkeliais, įsigijo baldus.

Liudininkas Minedą vadino aukšto lygio aferistu – pasak jo, dainininkas žadėjo pinigus ir pirktus daiktus perduoti Ukrainai, tačiau juos pasiliko sau.

Pridėta, kad Minedas neskaidriai elgėsi su surinktomis lėšomis, tas lėšas persivesdavo į kitas sąskaitas, o vėliau pasitraukė iš viešųjų įstaigų pasiimdamas jam nepriklausančius daiktus.

Viešai prabilti sutiko nuo karo į Lietuvą pabėgusi ukrainiečių žurnalistė Iryna Herasymenko.

„Tai buvo labdaros fondas, kuris organizuotas čia, Lietuvoje, padėti ukrainiečiams. Jis (Mindaugas Jonušas) organizavo pinigų rinkimą, dalyvavo mitinguose. Kai atvykau į Lietuvą, jis mane pakvietė šią organizaciją ir jam rašiau pranešimus spaudai ukrainietiškai.

Žmogus juk daro gerą darbą. Kaip aš kaip ukrainietė galiu jam nepadėti? O vėliau jis nusprendė viską mesti nieko neaiškindamas. Kodėl jis išeina? Kas ne taip?

Tiesiog vienu momentu pareiškė: „Viskas, aš išeinu“. Jis išėjo, viską paliko likimo valiai.

Aš iš asmeninių lėšų turėjau dengti dalį jo įsipareigojimų“, – pasakojo I. Herasymenko.

Kaip skelbė naujienų portalas lrytas.lt, anksčiau S.Malinauskas dalijosi Facebook įrašu, kuriame kalbėjo apie nešvarią Minedo veiklą.

„Keletas žmonių ne tik iš Lietuvos mane jau informavo apie situaciją, kuri verta platesnio dėmesio. Turbūt, neturiu dar kartą pasakoti, kad yra toks Mindaugas Jonušas Minedas. Tai ant scenos lipo, tai Jungle Kings kovojo, o dabar pasiskelbė, kad vyksta į Ukrainos frontą dirbti paramediku.

Ne tik pasiskelbė, prasidėjo pinigų rinkimo kampaniją. Tiek Lietuvoje, tiek pačioje Ukrainoje. Mindaugas rašo ukrainiečiams ir lietuviams, kad šie savo pinigais padėtų jam susiruošti į karą. Kodėl apie tai rašau. Tai ne pirmas kartas, kai šis žmogus kažką paskelbia, bet viskas baigiasi neįvykdytais pažadais ir didesne žala nei nauda iš tokių iniciatyvų.

Akivaizdu, kad jis neturi jokios kvalifikacijos ir patirties dirbti paramediku ne tik karo apimtoje Ukrainoje, bet ir Lietuvoje. Priminsiu, kad 2017 m. šis asmuo jau kūrė „psichinės pagalbos nevyriausybinę organizaciją“, kuri važinėjo po Lietuvos mokyklas ir bendravo su moksleiviais.

Tuo metu viskas baigėsi viešais nepilnamečių merginių pareiškimais dėl patirto seksualinio priekabiavimo. Vėlgi, jis neturėjo jokios kvalifikacijos teikti tokias paslaugas, kaip jos neturi ir dabar. Kodėl rašau? Toks pinigų rinkimas neatrodo sąžiningas (ypač naudojant tokius žodžius kaip „mobilizacija“), o asmuo jau pasižymėjo neadekvačiu savo elgesiu. Ukrainiečiams nėra lengva suprasti, kas jis toks.

Priešingai, dalis jų suklaidinti, kad tai gerai žinomas Lietuvoje šou verslo atstovas, visuomenininkas, kuris viską metė, kad dabar padėtų kariaujančiai šaliai.

Jei tai būtų tylus žmogaus apsisprendimas, matyt, nebūtų, ką komentuoti, bet dabar siūlau nepasimauti ant šito kabliuko. Nepervedinėkite pinigų, jei jis kreipiasi asmeniškai, nebijokite, kad būsite apkaltinti nenoru padėti Ukrainai. Yra nemažai Lietuvos karių, medikų, savanorių, kurie kur kas efektyviau panaudos ir jau naudoja jūsų paramą.

Minedas darosi eilinį šou, renka pinigus ir net jei nuvyktų į Ukrainą, ten būtų tik balastas be jokios realios naudos. Maksimum, ką jis galėtų padaryti, tai pasavanoriauti kažkur gydymo ar globos įstaigoje toli už karo veiksmų linijos, bet tam daug pinigų nereikia.

Beje, tą galima padaryti ir Lietuvoje padedant Ukrainos pabėgėliams ar net gydomiems kariams. Neabejoju, kad tai išnaudos ir Rusijos propaganda, ir vietiniai kremliaus troliai.

Tai jau aptarinėjama propagandinėse grupėse rodant, kad karas Ukrainoje yra tik tokių veikėjų pasipelnymo šaltinis. Sutikite, tikrai atrodo nelogiška prašyti kariaujančios šalies žmonių kažką pervedinėti į šalį, kurioje taika“, – rašė jis.

Primename, kad naujiena apie Mindaugo prisijungimą prie Ukrainos kariuomenės savanorių paramedikų pranešė karo naujienomis besidalijantis „Facebook“ puslapis „Euromaidan Press“. Įraše skelbta, kad Lietuvoje žinomas vyras pakeitė fronte žuvusią paramedikę.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt