Nyderlanduose kunigas atsisakė suteikti komuniją lesbiečių porai

Naujienos

Pietų Nyderlanduose esanti Riormondo vyskupija parėmė parapijos kunigą, kuris atsisakė suteikti komuniją šių metų vietos karnavalo asociacijos vadovėms, nes jos yra lesbiečių pora, – praneša britų “The Tablet”.

Šios dvi moterys buvo išrinktos karnavalo asociacijos Iterene netoli Mastrichto garbės vadovėmis. Asociacija, kuriai paprastai vadovauja “princas ir princesė”, prieš gavėnią įprastai rengia vakarėlius ir paradus, o sekmadienį prieš Pelenų trečiadienį dalyvauja Mišiose.

Tačiau kunigas Paulas Horschas pasakė porai, kad neduos jiems komunijos, sakydamas, kad oficialus Bažnyčios mokymas atmeta homoseksualumą ir jis negalįs tam prieštarauti.

Jo vyskupija išplatino palaikymo pareiškimą, kuriame teigė, kad komunija nėra Bažnyčios teisė. “Komunijos nepriėmimas neturėtų būti laikomas bausme ar asmens atmetimu. Be to, tai visiškai nesusiję su klausimu, kas yra ar nėra laukiamas Bažnyčioje”.

Karnavalo asociacija, kaip ir kita kaimyninio kaimo asociacija, protestuodama atšaukė dalyvavimą Mišiose.

Šis incidentas atspindi niuansuotą Nyderlandų episkopato reakciją į Vatikano deklaraciją “Fiducia Supplicans”, leidžiančią laiminti tos pačios lyties poras. Nors kelios kitos Europos vyskupų konferencijos palankiai įvertino deklaraciją, Nyderlandų prelatai pabrėžė, kad nors Bažnyčia yra skirta visiems, “pastoracinis” palaiminimas skirtas asmenims, o ne jų santykiams.

Šaltinis: laikmetis.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt