Paaiškino, kodėl ir Lietuvoje netikėtai pasikeitė visų gėrimų kamšteliai

Naujienos

Per pastaruosius kelis mėnesius plastikiniuose buteliuose visoje Europoje atsirado nedidelis, bet daugelio pastebimas pokytis. Dangtelį nebe taip paprasta išmesti: dabar jis tam tikra prasme „pririštas“ prie butelio. Pagal naująją Europos Sąjungos direktyvą įmonėms leidžiama pardavinėti vienkartinius plastikinius gaminius su kamšteliais tik tuo atveju, jei „jie lieka pritvirtinti prie talpyklų numatytame gaminių vartojimo etape“.

Portalas „IFLScience“ skelbia, jog tai yra plano, kuriuo siekiama sumažinti plastiko atliekų kiekį, dalis. ES teigiama, kad „plastikiniai dangteliai naudojami gėrimų taroje, yra vienkartiniai plastikiniai gaminiai, kurių Sąjungos paplūdimiuose randama daugiausia“.

Vartotojai ir giria, ir keikia

Tai tikriausiai nenustebins nė vieno – visi esame kada nors pametę dangtelį. ES tikisi, kad dangteliai liks pritvirtinti prie butelio ir taip daugiau jų bus perdirbta. Ši direktyva buvo paskelbta dar 2019-ųjų birželį, joje buvo išdėstyti pokyčiai, iš dalies įtvirtinantys šią nuostatą.

Tikimasi, kad ES narės naujųjų taisyklių laikysis nuo liepos 3 d., tačiau jau kurį laiką parduotuvėse tiek ES, tiek už jos ribų, daugelis pastebėjo butelių su prikabintais dangteliais. Įmonėms būtų labai brangu, jei skirtingoms rinkoms tektų keisti dangtelių formos gamybą.

Vartotojai naujus dangtelius sutiko su pagyromis, sumišimu ir nusivylimu. Kai kurie žmonės skundėsi, kad juos sunku užsukti arba jie trukdo geriant.

ES nustatė terminą iki 2027 m. liepos 3 d. įvertinti naujo reglamento rezultatus, nors dar neaišku, ar bus atsižvelgta į vartotojų nuomonę.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt