Po žinios iš „Rimi“ – Beatos Nicholson reakcija: labai nemalonu ir nesmagu

Naujienos

Praėjusią savaitę prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ elektroninėje svetainėje ir prekybos vietose buvo paskelbta informacija, raginanti pirkėjus nebenaudoti ir grąžinti atgal parduotuvėse įsigytus šaldytus koldūnus su lietuviška kalakutiena „BEATOS VIRTUVĖ“. Esą prevenciniais veiksmais yra vykdomas galimai nesaugaus maisto pašalinimas iš rinkos.

Kaip skelbia prekybos tinklas, iki sausio 10 dienos į „Rimi“ parduotuves vartotojai gali grąžinti koldūnus, kurių galiojima data ar partijos numeris yra: 29–11-2024; 05–12-2024; 06–12-2024; 13–12-2024.

Šių koldūnų rekomenduojama nenaudoti maistui, sąlyčiui su maistu ar gyvūnų ėdalui. Pateikus pirkimo čekį, pinigai už šį pirkinį bus grąžinti.

Priežastis – paukščių gripo atvejis

„Rimi Lietuva“ Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė teigia, jog žinią apie galimai nesaugų produktą prekybos tinklas gavo iš tiekėjo „Liūtukas“ ir Ko po to, kai pastarojo žaliavos tiekėjas „Krekenavos agrofirmos“ Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) buvo informuotas apie nustatytą paukščių gripo viruso atvejį Lietuvoje esančiame kalakutų ūkyje.

„Žaliavos tiekėjas pagal galiojančius teisės aktus įsivertino rizikas ir, remdamasis VMVT išaiškinimais, informavo prekybos įmones dėl išėmimo iš rinkos termiškai neapdorotų kalakutienos mėsos produktų, pagamintų iš tame ūkyje užaugintų paukščių mėsos“, – komentavo E.Krasauskienė.

Atsižvelgiant į tai, galimai nesaugūs gaminiai nedelsiant buvo pašalinti iš prekybos centrų lentynų.

Priduriama, kad termiškai apdoroti produktai iš kalakutienos nekelia pavojaus maisto saugai, vartotojų sveikatai, yra saugūs ir tinkami vartojimui – šią informaciją tiekėjui „Liūtukas“ ir Ko esą pateikė VMVT.

Pati VMTV patvirtino, kad nustačius paukščių gripo atvejį, buvo atsektas tolimesnis žaliavos kelias, o tuomet apie situaciją informuoti ir gamintojai bei tiekėjai.

„Šiuo atveju, informacija nukeliavo iki prekybos tinklo, kuris įsigijo produkciją su ta žaliava, jie atšaukė (prekybą) ir paskelbė spaudos pranešimą“, – komentavo VMVT atstovė spaudai Aistė Prielgauskaitė.

Tuo metu populiarių kulinarinių knygų autorė ir televizijos laidų vedėja Beata Nicholson socialiniuose tinkluose sekėjams teigė, jog dėl šios naujienos jaudintis nereikėtų, mat, paukščių gripas žmonėms nepavojingas.

„Nėra pavojaus žmonėms, kai (koldūnai) termiškai apdorojami ir išverdami, bet atsargumas gėdos nedaro. (…) Labai nemalonu ir nesmagu, paukščiai irgi serga, kaip ir žmonės…“ – socialiniame tinkle „Facebook“ komentavo B.Nicholson.

Bus papildyta išsamesniu VMVT komentaru.

Panašių atvejų būta ir anksčiau

Lrytas.lt primena, kad atvejų, kai iš prekybos buvo šalinami koldūnai, būta ir anksčiau. Štai 2016 metais iš rinkos buvo šalinama gamintojo „Judex“ koldūnų partija su buvusio parlamentaro Petro Gražulio padėjėjos Patricijos Pachomovaitės atvaizdu – tąkart koldūnuose rasta salmonelių.

Tais pačiais metais „Judex“ produkcijos pardavimus sustabdė ir visi didieji prekybos tinklai – tai buvo padaryta po to, kai VMVT iš Specialiųjų tyrimų tarnybos sulaukė dokumentų, įrodančių, jog Rusijos rinkai skirtuose šio gamintojo koldūnuose „Russkie“ buvo rasta bakterija listerija.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt