Prakalbo sprogimą ir žmonių gelbėjimą Viršuliškėse matęs liudininkas: „Visas namas net sudrebėjo“

Naujienos

Prieš vidurdienį Vilniuje daugiabutyje įvyko didžiulis sprogimas, užsidegė keli butai. Sprogimo banga pažeidė blokinio namo konstrukcijas. Daugiabutis evakuotas, į ligoninę išvežti mažiausiai keturi žmonės, jie apdegė ir patyrė sužalojimų. Sprendžiama, kur apgyvendinti žmones – į daugiabutį jie negalės sugrįžti. Apie mikrorajoną sudrebinusį sprogimą TV3 žinioms daugiau papasakojo ir jo gyventojai.

Kiek po vienuoliktos valandos nugriaudėjo labai galingas sprogimas, kiemuose pažiro langų šukės, daiktai iš butų, keli butai iš karto užsidegė.

Neabejojama, kad sprogimas įvyko dėl dujų nuotėkio

Galinga sprogimo banga išjudino išorines blokines sienas, liudininkai sako, kad sprogimas pramušė butuose lubas – ten dabar žiojėja skylės.

„Kaimynė iš ketvirto aukšto užuodė kvapą. Sako, lyg tai kažkoks tai kvapas. Paskui jos abi laiptinėje kalbasi trečiam aukšte. Ir pasirodė liepsna ir sprogimas. Žmona įėjo į vidų, lubos iškritę, armatūra tiktais likus“, – teigė vilnietis.

Iš oro filmuotose vaizduose matyti, kad net ir po sprogimo virš Viršuliškių kabojo dūmai. Žmonės sako, kad ir po sprogimo jautėsi dujų kvapas.

„Sprogimą girdėjome, labai garsiai. Ir paskui dūmai pavirto“, – sakė netoli gyvenantis vilnietis.

„Kitame name gyvenu, tai visas namas net sudrebėjo“, – pasakojo kitas.

Į gaisravietę atsiųstos labai gausios ugniagesių pajėgos. Iš buto, kuriame įvyko sprogimas, išneštas nukentėjęs žmogus, jis perduotas medikams. Dalį žmonių teko nukelti kopėčiomis. Degė butai ketvirtame ir penktame aukštuose.

„Kol kas tikslios informacijos neturime, tačiau dalis žmonių yra išvesta, yra nukentėjusiųjų apdegę ir pirminė informacija – mažiausiai penki butai yra nukentėję. Yra išdegę ir yra suvirtę dalis perdangų ir pertvarų viduje. Tikėtina, kad viduje galėjo likti žmonių“, – sakė Ugniagesių operacijų vadovas Vytautas Nenartavičius.

Vykdyta vaiko paieška

Po gaisro buvo ieškoma vaiko, kuris galėjo likti viename bute. Apie degančiame bute galimai likusį vaiką pranešė iš liepsnų ištraukta moteris. Į gaisravietę buvo atsiųstos net aštuonios autocisternos, du kopėčių automobiliai, budėjo daug greitųjų. Negalutiniais duomenimis, į ligoninę išvežti mažiausiai keturi žmonės. Kiek vėliau buvo aptiktas smarkiai apdegęs žmogaus kūnas – pirminiais duomenimis žuvo suaugęs žmogus.

Gyventojai sako, kad sprogo pensininko butas ketvirtame aukšte.

Į butus žmonės negalės kurį laiką sugrįžti. Paspaudė šaltukas, žmonėms pasiūlyta laikinai prisiglausti bent sušilti šalia esančio darželio salėje.

„Mes turėsime atjungti dabar elektrą, kad netrumpintų, turėsim visur vandenį nuleisti. Šilumą atjungti – sušals viskas – langų nėra“, – teigė namų bendrijos pirmininkas.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio viršuje.

Šaltinis: tv3.lt

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt