Prezidento patarėja apie pensijų fondus: turi būti galimybė išsiimti dalį lėšų

Naujienos

Šarūnui Stepukoniui pralošus milijonus, kurių dalis buvo ir pensijų kaupime, prezidentūra vėl prabyla, kad reikia leisti žmonėms dalį pinigų iš pensijų fondų atsiimti. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė.

Šarūnui Stepukoniui pasisavinus ir pralošus dešimtis milijonų eurų iš investicinio fondo, maždaug 3 milijonus eurų prarado ir pensijų fondų valdymo bendrovės. Ar reikia po šio atveju kažką apskritai keisti pensijų kaupimo sistemoje?

Be jokios abejonės, turėkime omeny, kad mūsų pensijų sistema yra tokia, jog turime pakankamai griežtas taisykles, tai yra automatinis įtraukimas, iš sistemos išeiti mes negalime ir toje sistemoje esantys žmonės tikrai nori tam tikros laisvės priimti sprendimus.

Šitas atvejis rodo, kad turime grįžti prie labai svarbaus momento ir prezidento idėjos, tai yra galimybės išsiimti dalį lėšų iš sukauptos sumos, esančios pensijų fonduose, tam, kad žmonės galėtų priimti sprendimus arba pagelbėti sau.

Šiuo atveju, ar tai būtų dalies lėšų išsiėmimas, ar tai būtų tam tikrom sąlygom, pavyzdžiui, sveikatai, reinvestavimui, esant prastai finansinei situacijai ir panašiai. Tokiu būdu mes padidinsime pensijų fondų patikimumą ir bendrai visos sistemos patikimumą.

Labai dažnai girdėjome sakant, kad žmonės yra neracionalūs ir gali priimti netinkamus sprendimus. Iš tikrųjų matome, kad ir fondai lygiai taip pat gali netinkamai priimti sprendimus dėl investavimo. Bet kokiu atveju tai kerta per pasitikėjimą ir per patikimumą. O antros pakopos sistemos patrauklumą mes turime didinti todėl, kad matome demografines tendencijas.

Kita vertus, pats Lietuvos bankas tikina, kad šiuo atveju tie praradimai labai nežymūs. Tai ar tikrai? Gal nereikia dabar dramatizuoti ir imtis keisti sistemos?

Dramatizuoti nereikia, bet blogiausia, ką galima daryti, tai yra nieko nedaryti ir nepasidaryti jokių išvadų. Tai ir 3 milijonai, nepaisant visko, yra pinigas ir tai yra svarbus pinigas.

Gal reikia stiprinti fondų apsaugą?

Teisingas pastebėjimas. Kokias išvadas turbūt reikia daryti šitos visos istorijos, tai yra įsivertinti, kokių papildomų apsaugų reikia, ar tai būtų draudiminiai kažkokie mechanizmai. Žmonės turi būti apsaugoti nuo tokių vagysčių.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!