R. T. Erdoganas tvirtina, kad „Eurovizijos“ dalyviai kelia grėsmę šeimos vertybėms

Naujienos

Daugėja balsų, kritiškai pasisakančių apie šiuolaikinę „Euroviziją“

Europoje ir likusiame pasaulyje vis garsiau aidint diskusijoms apie tradicines vertybes, dalis valstybių ima kritiškai vertinti „Eurovizijos“ dainų konkursą, jau ilgą laiką siejamą su LGBT bendruomene ir jos propaguojama ideologija.

Šiuo klausimu neseniai pasisakė ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. Jis „Euroviziją“ pavadino „gėdingu konkursu“, kuris skatina lyties neutralumą ir taip kelia pavojų šeimos vertybėms.

Panašios retorikos galima išgirsti ir Lietuvoje. Buvęs seimo narys, dabar Europos Parlamento (EP) posto siekiantis Petras Gražulis net ragina Lietuvos valdžią persvarstyti mūsų šalies dalyvavimą šiame renginyje, primindamas, kad tai kainuoja nemenkus mokesčių mokėtojų pinigus.

Turkija „Eurovizijoje“ nebedalyvauja nuo 2012 m. Spencer Davis/Unsplash nuotrauka
Turkija „Eurovizijoje“ nebedalyvauja nuo 2012 m. Spencer Davis/Unsplash nuotrauka

R. T. Erdoganas „Eurovizijoje“ įžvelgia pavojų šeimos vertybėms

Ilgametis Turkijos lyderis neseniai prakalbo apie anksčiau šį mėnesį įvykusį „Eurovizijos“ dainų konkursą. Jame šiais metais pergalę nuskynė šveicarų dainininkas Nemo su daina „The Code“. Šis atlikėjas yra pareiškęs, kad nelaiko savęs nei vyru, nei moterimi, o ir didžiojoje konkurso scenoje pasirodė vilkėdamas rožinį sijoną.

Netrukus po „Eurovizijos“ finalo, Turkijas vadovas viename susitikime su šalies ministrais palietė populiariojoje kultūroje plačiai žinomo renginio temą ir pareiškė, kad šalies sprendimas atsisakyti dalyvauti konkurse prieš 12 metų buvo teisingas.

„Dabar aišku, koks teisingas buvo mūsų sprendimas 12 metų nedalyvauti gėdingame „Eurovizijos“ dainų konkurse“, – sakė R. T. Erdoganas[1].

Jis taip pat teigė, kad šis renginys prisideda skatinant „lyčių neutralizaciją“ ir „keliant grėsmę tradicinei šeimai“, o konkurso dalyvius pavadino „socialinės korupcijos Trojos arkliais“.

„Tokiuose renginiuose tapo neįmanoma sutikti normalaus žmogaus“, – teigė R. T. Erdoganas

Turkų nacionalistinės MHP partijos vadovas ir vyriausybės sąjungininkas Devletas Bahčeli taip pat pažėrė kritikos „Eurovizijai“.

„Tai, kad pirmąją vietą laimėjęs atlikėjas vyras, pasirodė konkurse vilkėdamas plunksninį švarkelį ir rožinį atlasinį sijoną, patvirtina gėdingą konkurso degeneraciją. Jei tai vadinama modernumu, mes sakome: „šalin tokį modernumą“, – sakė D. Bahčeli.

Turkijos politikas pareiškė, kad tokie pasirodymai yra „grėsmės, su kuriomis susiduria žmonija, pavyzdys“, teigdamas, kad „masės yra apimtos psichologinių sutrikimų ir iškrypėliškų polinkių“.

„Tai, kad konkursas, kuris buvo labiau politinis nei meninis, virto moralinio nuosmukio propaganda ir kad viešumoje buvo pristatyta trečioji lytis, tapo įspėjamuoju ženklu, rodančiu viso to supuvimo mastą“, – sakė D. Bahčeli.

„Eurovizija“ tapo neatsiejama nuo LGBT propagandos. Ian Taylor/Unsplash nuotrauka
„Eurovizija“ tapo neatsiejama nuo LGBT propagandos. Ian Taylor/Unsplash nuotrauka

Dėl LGBT ideologijos propagavimo iš konkurso jau pasitraukė Turkija bei Vengrija

Turkija „Eurovizijos“ dainų konkurse nedalyvauja nuo 2012 m., o pirmą kartą jame debiutavo 1975 m., iš viso dalyvavo 34 kartus.

Nuo 2013 m. šalis nusprendė nebedalyvauti konkurse, iš pradžių reikšdama nepritarimą konkurso nuostatoms, įskaitant „Didžiojo penketo“ šalių statusą ir žiuri, kuri lemia 50 proc. galutinio rezultato, įvedimą.

Vėliau prie to prisidėjo ir Turkijos nepasitenkinimas dėl LGBT tematikų. Kritika konkursui dar labiau išaugo po to, kai „Euroviziją“ laimėjo Conchita Wurst. 2018 m. Turkijos visuomeninis transliuotojas TRT išreiškė abejones dėl sugrįžimo į konkursą ir kaip priežastį tęsti boikotą nurodė „ką nors panašaus į barzdotą austrą, kuris dėvėjo sijoną“ ir meta iššūkį „tradicinėms lyčių normoms“.

Iš konkurso pasitraukė ir Vengrija, kuri dar 2019 metais paskelbė, kad nuo 2020 metų Eurovizijoje nebedalyvaus. Ši šalis taip pat tokį sprendimą priėmė dėl to, kad konkursas tapo neatsiejamas nuo LGBT propagandos, nors oficiali pasitraukimo priežastis niekada ir nebuvo nurodyta.

Vis dėlto, konservatyvių pažiūrų premjero Viktoro Orbano vyriausybę palaikantis televizijos komentatorius konkursą yra pavadinęs „homoseksualų flotile“ ir teigė, kad nedalyvavimas tokiame renginyje būtų naudingas tautos psichinei sveikatai.

Lietuva „Eurovizijos“ dainų konkurse vis dar dalyvauja, nors P. Gražulis ragina šalį trauktis. Eurovision.com nuotrauka
Lietuva „Eurovizijos“ dainų konkurse vis dar dalyvauja, nors P. Gražulis ragina šalį trauktis. Eurovision.com nuotrauka

Lietuvoje – P. Gražulio iniciatyva trauktis iš „Eurovizijos“

Lietuvoje taip pat prasideda diskusijos dėl pasitraukimo iš konkurso. Buvęs seimo narys, kandidatas į EP, Tautos ir teisingumo sąjungos lyderis P. Gražulis sukūrė peticiją, kurioje ragina Seimą, Vyriausybę ir pačią Prezidentūrą įvertinti, ar Lietuvai reikėtų toliau dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Politiko teigimu, Lietuva dalyvavimui šiame konkurse kasmet išleidžia šimtus tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau iš to nieko negauna – pats renginys esą jau neturi nieko bendro su dainomis.

„Šis renginys tapo LGBT propagandos įrankiu, kurio metu vertinamos ne dainos ar atlikėjų gabumai, bet seksualinių iškrypimų demonstracijos ir jų šou elementai. Satanizmo seansai, homoseksualų, transeksualų, belyčių ir panašių asmenų paradai tapo Eurovizijos varikliu, kurį akivaizdžiai remia šalių selektyviai sudarytos komisijos. Faktas, kad renginyje buvo uždraustas Europos sąjungos vėliavos naudojamas, bet laisvai leidžiamos LGBT vaivorykštės apie Euroviziją pasako daugiau nei reikia“, – sako P. Gražulis.

Jo teigimu, konkursas yra LGBT politinis įrankiu skleisti žalingą Lietuvai ideologiją, tad Lietuvos vadovai turėtų nutraukti dalyvavimą jame, kaip tai padarė jau keletas kitų valstybių. Vietoje dalyvavimo „Eurovizijoje“, P. Gražulis teigia, kad finansus reikėtų skirti nacionaliniam šeimos renginiui skirtam tradicinių vertybių puoselėjimui.

Peticiją jau galima pasirašyti peticijos.lt portale.

Įdomu tai, kad mūsų kaimynės Latvijos valdžia taip pat garsiai kalba apie tai, kad reikėtų pasitraukti iš „Eurovizijos“. Šalies pasitraukimas piliečių iniciatyva bus svarstomas Latvijos parlamente.

Latvijos peticijų platformoje „ManaBalss“ jau surinkta daugiau, nei 11 300 Latvijos piliečių parašų, už Latvijos pasitraukimą iš „Eurovizijos“ ir pinigų skyrimą sportui.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt