Reguliarus kaulų sultinio vartojimas leidžia visą gyvenimą išsaugoti jėgą ir sveikatą. Tai stebuklinga priemonė, apie kurią daugelis nežino

Sveikata

Kaulų sultinį galima pagaminti iš vištienos, jautienos ir net žuvų kaulų. Tradicinėje kinų medicinoje jį naudoja virškinimo sutrikimų gydymui – juk kauluose yra mikroelementų, aminorūgščių, jungiamųjų audinių, kolagenų ir kitų medžiagų.

Reguliarus kaulų sultinio vartojimas leidžia visą gyvenimą išsaugoti jėgą ir sveikatą. Tai stebuklinga priemonė, apie kurią daugelis nežino.

Štai kiek naudingų savybių turi kaulų sultinys:

1. Padeda esant peršalimui. Tyrimų duomenimis, tradicinė vištienos sriuba iš kaulų sultinio su daržovėmis turi daugybę medžiagų, pasižyminčių priešuždegiminėmis savybėmis.

2. Gerina sąnarių sveikatą. Gaminimo procese kolagenas, esantis kauluose ir jungiamuosiuose audiniuose virsta želatina – baltymu, stiprinančiu sąnarių sveikatą.

3. Įtakoja lieknėjimą. Nors kaulų sultinys – gana nekaloringas patiekalas, jis vis tiek malšina alkį. Tyrimai rodo, kad jame esanti želatina įtakoja sotumo jausmą. Tai įtakoja mažesnį kalorijų suvartojimą ir padeda numesti svorio.

4. Stiprina imunitetą. Tyrimų duomenimis, kaulų sultinio vartojimas padeda sustiprinti imunitetą tiek žmonėms, tiek gyvūnams.

5. Normalizuoja virškinimą. Kaulų sultinys padeda virškinti kitą maistą. Jame esanti želatina susiriša su vandeniu virškinamajame trakte, įtakodama maisto praėjimą žarnynu.

6. Padeda atsistatyti po treniruočių. Kaulų sultinys su žolelėmis ir daržovėmis turi daug mikroelementų, būtinų po sporto užsiėmimų – geležies, kalcio, magnio. Jame taipogi yra glicino – aminorūgšties, įtakojančios kreatinino, kuris reikalingas raumenų masės auginimui ir ištvermės stiprinimui, gamybą.

7. Stiprina kaulus ir dantis. Kaulų sultinys su daržovėmis ir žuvimi ar mėsa gali turėti visus vitaminus ir mikroelementus, būtinus kaulų sveikatai. Tai vitaminai A,K,C,D ir B grupė, kalcis, baltymas, magnis, varis, boras, geležis, manganas, kalis ir cinkas.

8. Palaiko odos ir nagų sveikatą. Tyrimai rodo, kad kaulų sultinyje esantis kolagenas gerai veikia odą ir nagus.

Kaip pagaminti kaulų sultinį?
Siūlome jums tradicinį receptą iš jautienos kaulų:
– 1,5 kg jautienos kaulų
– 4 l vandens
– 1 morka
– 1 svogūnas
– 1 saliero stiebas
– 2 valgomieji šaukštai obuolių acto
– 2 arbatiniai šaukšteliai druskos

1. Nuplauti kaulus.
2.Sudėti į didelį puodą, apšlakstyti actu, dėti nuluptas daržoves, druską, pilti vandenį, kuris uždengia kaulus ir daržoves.

3. Užvirinti, sumažinti ugnį (sultinys turi virti, sudarydamas mažus burbuliukus), uždengti dangčiu ir virti 3-6 val.

4. Perkošti karštą sultinį, kad pašalitumėte bet kokius kaulų fragmentus. Išmesti kaulus ir daržoves, kurios buvo naudojamos ruošime.

5. Patiekti sultinį karštą ar šaltą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt