Septynias mažametes bandžiusio išprievartauti vilniečio laukia teismas

Naujienos

35-erių metų vilniečiui tai jau ne pirmas teismas

Vilniaus apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 35-erių metų sostinės gyventojas kaltinamas pasikėsinimu seksualiai prievartauti nepilnamečius ir mažamečius, mažamečio seksualiniu prievartavimu bei nesunkiu sveikatos sutrikdymu ir pasikėsinimu apiplėšti.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. V. nuo 2022 metų rugsėjo mėnesio pabaigos iki 2023 metų balandžio, kai buvo suimtas, Lentvaryje ir Vilniuje užpuolė ir kėsinosi seksualiai prievartauti septynias mažametes ir nepilnametes mergaites, vieną pilnametę merginą, o dar vieną nepilnametę bandė apiplėšti.

Prievartautojas slėpdavosi po medicinine kauke, buvo apsiginklavęs peiliu ir žirklėmis

Kaip skelbia prokuratūra, nukentėjusius asmenis jis dažniausiai užpuldavo užsidėjęs medicininę kaukę, grasindamas peiliu ar žirklėmis panaudoti fizinį smurtą. Vieną mažametę jis seksualiai išprievartavo. Savo ketinimų tenkinti lytinę aistrą su kitais mažamečiais ir nepilnamečiais asmenimis A. V. nebaigdavo asmenims pradėjus šauktis pagalbos, priešintis. Apiplėšti nepilnametės merginos jam nepavyko dėl to, kad nukentėjusioji neturėjo pinigų.

A. V. kaltinamas ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu – dėl jo nusikalstamų veiksmų visos mažametės ir nepilnametės nukentėjusiosios patyrė stiprų išgąstį.

„Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių A. V. kaltę, tačiau pats kaltinamasis savo kaltės nepripažįsta. A. V. atsakomybę sunkina tai, kad anksčiau jis jau buvo teistas už seksualinio pobūdžio nusikaltimus, naujas nusikalstamas veikas jis pradėjo daryti dar neatlikęs visos jam skirtos bausmės“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Gresia įkalinimas iki 13 metų

Griežčiausia A. V. gresianti bausmė už mažamečio asmens prievartavimą bei kėsinimąsi tai padaryti – laisvės atėmimas iki trylikos metų. Tuo metu už pasikėsinimą išprievartauti nepilnametį asmenį Baudžiamasis kodeksas numato griežčiausią 10 metų laisvės atėmimo bausmę, už pasikėsinimą apiplėšti – laisvės atėmimą iki 7 metų, o už nesunkų sveikatos sutrikdymą – laisvės atėmimą iki 5 metų.

Parengta remiantis ELTA.

Šaltinis: 77.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt