Širvintose bus atidengiama poetui Justinui Marcinkevičiui atminti skirta skulptūra

Naujienos

Širvintų miesto Jaunimo sode ketvirtadienį atidengiama skulptūra poetui Justinui Marcinkevičiui.

J. Marcinkevičiui skirtą skulptūrą kūrė skulptorius Liutauras Griežė ir menotyrininkė Laura Kešytė. „Skaitančios mergaitės“ skulptūra skirta vaikiškajai poeto kūrybos linijai. Pasak kūrėjų, ją sukurti įkvėpė ir biografinės rašytojo gyvenimo detalės, taip pat poeto anūkės Salomėjos Bandoriūtės-Leikienės prisiminimai.

Iškilmingoje skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, Širvintų savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir kiti garbūs svečiai.

„Augančiai, bręstančiai jaunajai Lietuvos kartai yra labai svarbu pažinti, suvokti, suteikti vertybinį poeto J. Marcinkevičiaus kūrybos dovanojamą pagrindą. Todėl drąsiai galiu pasakyti – įamžinti tautos poeto atminimą meniniu akcentu yra garbė bet kuriam dideliam ar mažam Lietuvos miestui“, – savivaldybės pranešime cituojama Ž. Pinskuvienė.

ELTA primena, kad iniciatyvos pastatyti J. Marcinkevičiui skirtą paminklą pernai liepą ėmėsi Rašytojų sąjunga, numačiusi jam vietą sostinės Konstantino Sirvydo gatvėje, šalia sąjungos būstinės.

Vis dėlto viešojoje erdvėje pradėjus diskutuoti, ar dera įamžinti J. Marcinkevičių ir jo kūrybą, kai kritikai ir literatūros tyrėjai akcentuoja prieštaringą rašytojo praeitį, šios idėjos įgyvendinimo Vilniuje buvo kol kas atsisakyta.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt