Štai 4 aiškūs požymiai, kad šiandien žmogų gali ištikti insultas

Sveikata

Atsipalaiduojate miesto parke ir staiga matote, kaip vienas ramiai einantis suaugęs vyras staiga krenta ant žemės. Jūs skubate jam padėti, bet vyras yra sąmoningas, ir sako, kad viskas su juo yra visiškai normalu: jis tiesiog suklupo. Vyrai atrodė išblyškę ir sustingę, bet tu juo patikėjai. Likusią dienos dalį jis gyveno įprastą gyvenimą. O vakare jį išvežė greitoji. Vyras mirė nuo insulto. Ir jei galėtum suteikti žmogui reikalingą pagalbą per dieną, jis vis tiek būtų gyvas.

Bet kaip? Kaip tai netgi įmanoma?

Neurologai teigia, kad insultas pasirodo tik staigus. Tiesą sakant, jo simptomai matomi iš anksto, tik svarbu išmokti juos suprasti. Ir jei taip, mirtinas priepuolis (arba išpuolis, dėl kurio bet kuris asmuo gali tapti invalidu likusioms jų dienoms) gali būti „ atidėtas “.

Štai 4 aiškūs požymiai, rodantys, kad žmogus turi būklę prieš insultą:

  1. Paprašykite „ įtartino “ draugo ar šeimos nario plačiai nusišypsoti. Pacientas negalės to padaryti arba darys tai labai sunkiai.
  2. Paprašykite žmogaus, kuris ką tik „ užkliuvo “, pasakyti ką nors paprasto, bet ilgesnio nei du žodžiai. Leisk jam kalbėti visiškai ir aiškiai: „ Suklupau, bet su manimi viskas gerai, nesijaudink “.
  3. Paprašykite jo pakelti rankas virš galvos. Pacientas šią užduotį galės atlikti tik iš dalies.
  4. Paprašykite jo iškišti liežuvį. Jei jis pasisuko į šoną arba atrodo kreivas, nedelsdami vežkite į ligoninę.

Jei viskas dar nepasiekė bauginančių akimirkų, bet artimi žmonės skundžiasi galūnių tirpimu, galvos skausmais, galvos svaigimu ir staigiu regėjimo aiškumo kritimu , nedelsdami kvieskite gydytoją į namus. Po kelių valandų jis gali žymiai pablogėti.

Kiti simptomai: staigus vienos akies regėjimo sumažėjimas, staigus ir nepagrįstas vėmimas, koordinacijos sutrikimai, staigus sąmonės netekimas.

Kardiologai teigia, kad jei apie šiuos požymius papasakosite bent 10 žmonių, galite būti tikri, kad vieną dieną tai išgelbės bent vieno iš jų gyvybę!

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!