Sveikatai naudingas česnakas: kodėl vertėtų vartoti jį daugiau?

Sveikata

Česnakas yra viena seniausiai naudojamų daržovių, kuri buvo populiari dar prieš 5000-6000 metų. Nors šią prieskoninę daržovę dažniausiai pasirenkame dėl unikalių skonio savybių ir pakankamai ryškaus kvapo, tačiau svarbu žinoti, kad česnakas taip pat yra labai naudingas mūsų sveikatai.

Turbūt esate girdėję, kad ši prieskoninė daržovė padeda stiprinti imunitetą, tačiau tai tėra viena iš daugybės priežasčių, kodėl česnakus vertėtų įtraukti į reguliarų mitybos racioną. Taigi, kuo naudingi česnakai?

Širdies sveikatos gerinimas

Česnakas yra puiki prevencinė priemonė, padedanti išvengti įvairių širdies ligų: aterosklerozės, trombozės, hipertenzijos, ir t.t. Jei ši prieskoninė daržovė yra valgoma pakankamai dažnai, ji taip pat gali pagelbėti gydant įvairias širdies ligas. Vieno tyrimo metu paaiškėjo, kad česnako ekstraktas gali padėti sumažinti arterijų apnašų kiekį ir išvengti aterosklerozės simptomų. Česnako aliejuje esantys ekstraktai taip pat gali būti naudingi gydant širdies nepakankamumą bei padeda lengviau pasveikti po širdies operacijos.

cesnako nauda sveikatai

Optimalaus kraujospūdžio palaikymas

Aukštas kraujospūdis – tai problema, nuo kurios kenčia ne vien tik vyresnio amžiaus žmonės. Mokslininkai iškėlė hipotezę, kad česnako ekstraktas gali padėti išvengti kraujo spaudimo padidėjimo, ir šie spėjimai netrukus pasitvirtino. Tyrimo rezultatai parodė, kad česnako ekstraktas gerina lipidų kiekį kraujyje bei padeda sumažinti organizme vykstančius oksidacinius procesus.

Apsauga nuo vėžio

Atlikus kelis tyrimus buvo nustatyta, kad reguliarus česnako vartojimas padeda ženkliai sumažinti įvairių rūšių vėžio riziką. Prancūzijoje atlikti tyrimai parodė, kad reguliarus česnako vartojimas padeda išvengti kasos ir krūties vėžio, o Kinijos mokslininkai nustatė, kad česnaką valgant bent du kartus per savaitę plaučių vėžio riziką galima sumažinti net 44 procentais. Pietų Karolinos mokslininkai įrodė, kad reguliarus česnako valgymas taip pat padeda išvengti smegenų vėžio.

Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas

Sergantys cukriniu diabetu turi nuolatos rūpintis cukraus kiekio kraujyje reguliavimu, todėl tenka laikytis gana griežtos dietos. Kai kurių maisto produktų tenka atsisakyti, o kai kuriuos jų – įtraukti į savo mitybos racioną. Česnakas yra vienas tų maisto produktų, kuris padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl jį tiesiog būtina įtraukti į reguliarų mitybos racioną.

cesnako nauda sveikatai kodel turetume jo valgyti daugiau

Mažesnė priešlaikinio gimdymo tikimybė

Norvegijoje atlikti tyrimai parodė, kad nėštumo metu vartoti česnaką taip pat yra naudinga. Česnakas pasižymi stipriu antimikrobiniu poveikiu, o tai padeda išvengti priešlaikinio gimdymo. Ankstyvą gimdymą neretai sukelia mikrobinės infekcijos, o ši prieskoninė daržovė padeda sumažinti jų riziką.

Danties skausmo mažinimas

Jei kankina danties skausmas, jį sumažinti padės česnakas su druska. Sutrinkite dvi skilteles šviežio česnako, ir šią košelę sumaišykite su žiupsneliu druskos. Gautą masę tepkite ant skaudančio danties – jau po kelių minučių skausmas turėtų atlėgti. Tokia „greitoji pagalba“ padeda tada, kai nėra galimybės skubiai nuvykti į odontologijos kliniką.

Kova su odos ligomis

Česnakas padeda veiksmingai išspręsti įvairias odos problemas. Nesvarbu, kokios konkrečios odos bėdos jus kankina: aknė, grybelis, ar kitos problemos, galite tiesiog perpjauti česnako skiltelę, ir ja patepti pažeistą odą. Reguliarus česnako valgymas taip pat padeda pašalinti įvairias odos problemas ir sumažinti jų atsiradimo riziką – būtent todėl įvairių maisto papildų sudėtyje neretai galime rasti ir česnaką.

kuo naudingas cesnakas

Didesnė energija

Pasakojama, kad senovės Egipte česnakas buvo naudojamas vergų ištvermei didinti: kas rytą jiems buvo duodama po skiltelę česnako, ir tai padidindavo jų darbingumą. Šiandien česnakas is dar yra laikomas supermaistu, kuris yra itin naudingas sportininkams. Jei jaučiate jėgų stygių, suvalgykite vieną ar di skilteles česnako.

Kaulų stiprinimas

Česnakas yra itin naudingas menopauzės metu: šiuo laikotarpiu sumažėja estrogeno lygis, ir būtent todėl kaulai gali tapti trapesni. Jei per dieną suvartosite bent du gramus česnako, tai gali padidinti estrogeno kiekį, taigi, kaulų silpnėjimo procesas taps gerokai lėtesnis.

Kraujo skystinimas

Nuo seno yra žinoma, kad česnakas padeda skystinti kraują – ši prieskoninė daržovė veikia kaip trombolitiniai vaistai, kurie sumažina kraujagyslių užsikimšimo tikimybę. Jei česnaką įtrauksite į reguliarų mitybos racioną, tai padės sumažinti trombozės riziką.

cesnaku nauda

Itin maistinga daržovė

Vos vienoje česnako galvutėje yra net 23 procentai rekomenduojamos paros normos magnio, 17 proc. vitamino B6 ir 15 procentų vitamino C. Neverta nuogąstauti, kad ši daržovė yra pernelyg kaloringa – vienoje česnako galvutėje yra vos 40 kalorijų.

Veiksmingas imuninės sistemos stiprinimas

Nors imunine sistema dažniausiai susirūpinama atvėsus orams, tačiau jos stiprinimas turėtų būti aktualus ištisus metus. Jei į savo mitybos racioną įtrauksite česnaką, galite būti užtikrinti, kad įvairių ligų rizika bus gerokai mažesnė. Šiose prieskoninėse daržovėse esantis alicinas pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, todėl iš organizmo pašalinamos apsinuodijimą sukeliančios medžiagos bei užkertamas kelias įvairiems susirgimams. Jei rytą pradedate kramsnodami duonos skrebučius, pagardinkite juos šviežiu česnaku – tai suteiks daugiau energijos ir padės sukurti nematomą apsaugą.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!