Teismas: net ir vieno neapykantą kurstančio komentaro parašymas prieš LGBTQ+ turi būti vertinamas rimtai

Naujienos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką byloje, kurioje vyras kaltintas viešai niekinęs, įžeidinėjęs Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių dėl jo seksualinės orientacijos. Jis paliko žemesnės instancijos teismo paskirtą baudą, tačiau atmetė prokuratūros prašymą komentarą vertinti kaip kurstymą susidoroti.

Vyras iš savo asmeninės paskyros socialiniame tinkle Facebook parašė komentarą: „Pid…ai job…i bl… naikint jumis bl…“. Tačiau net žodžio „naikinti“ naudojimas neįtikino teismo, kad tokiu atveju reikėtų komentarą pripažinti kaip kurstantį susidoroti.

ELTA praneša, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pareiškė, kad tokiais atvejais reikia įrodyti, kad tokie pareiškimai nulemti išankstinio kaltininko šališkumo, neapykantos nuostatų.

Maža to, reikia turėti pagrindo pagrįsti, kad minėti įsitikimai sudaro prielaidas neapibrėžtam paskyros lankytojų ratui tiesiogiai palenkti interneto portalo skaitytojus smurtauti prieš konkrečią žmonių grupę. Būtent tokių įrodymų Teismas teigė nematantis.

Tiesa, Teismas pripažino, kad neapykantos kalba kelia rimtą pavojų ir su ja reikia kovoti. Buvo prisiminti ir Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimai, kuriuose komentarai socialiniame tinkle „Facebook“ pripažįstami tokiais pat pavojingais kaip ir komentarai interneto naujienų portaluose. Šiose nutartyse konstatuojama, kad net ir vieno neapykantą kurstančio komentaro parašymas turi būti vertinamas rimtai.

Taigi, remiantis šiuo nutarimu formuojama praktika, kad neapykantos komentarai prieš LGBTQ+ žmones ir ateityje turėtų būti vertinami rimtai už juos skiriant piniginę baudą, o ne laisvės apribojimą.

Šaltinis: gayline.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt