Tragedija: Penkerių metų berniukas, po pieninių dantų operacijos, puolė į komą.

Naujienos

Kas turėjo būti paprasta pieninių dantų išrovimo operacija Lvive, tapo košmaru – penkerių metų berniukui konstatuota smegenų mirtis. Tėvai yra apsupti nežinios ir chaoso: vyksta policijos tyrimas, klinika neigia kaltę, o ligoninė, kurioje aparatais palaikoma berniuko gyvybė, aiškina, jog tokia vaiko būsena yra medicininio aplaidumo pasekmė.

Penkiamečio tėtis Viktoras Pašnykas dalinosi šia tragedija socialiniuose tinkluose.

„Mūsų mylimas sūnus komoje jau 21-oji diena. Jam konstatavo smegenų mirtį dėl netinkamo pieninių dantų pašalinimo“, – jis rašė socialinių tinklų įraše.

Viktoras teigia, jog jo ir žmonos Marianos gyvenimai skilo pusiau: prieš ir po sūnaus operacijos, kuri vyko gruodžio 8 d. Jų sūnui, Velesui, buvo taikoma bendrinė nejautra, siekiant ištraukti du pieninius dantis.

Vaiko tėvas teigė, jog penkiametis patyrė klinikinę mirtį, o po to jam konstatavo ir smegenų mirtį.

Po pieninių dantų operacijos berniukui buvo konstatuota smegenų mirtis (nuotr. socialinių tinklų)

Bloga nuojauta

„Nuo pat pradžios buvo kažkas negerai. Mano sūnus daug verkė, jis nenorėjo užsidėti anesteziologinės veido kaukės, – rašo Viktoras. – Po operacijos pradžios mano žmona išgirdo triukšmą operacinėje, o po 20 minučių atvažiavo dvi greitosios“.

Marianai buvo pranešta, jog jos vaikui buvo sustojusi širdis, o gydytojams ją pavyko atgaivinti. Po to, Velesas buvo nugabentas į ligoninę – intensyviosios terapijos skyrių, kur jie sužinojo, kad situacija yra daug rimtesnė, nei gali atrodyti.

Ligoninės išvados

„Gydytojai sakė, kad mano sūnaus būklė yra kritinė. Jie teigė, kad vykstant dantų operacijai, Velesą ištiko klinikinė mirtis, o gydytojai per ilgai uždelsė jo gaivinimą“ , – rašo Viktoras.

Gydytojai aiškino, jog vaiką yra ištikusi smegenų mirtis, o jo gyvybė yra palaikoma aparatų.

Berniukas ir jo šeima (nuotr. socialinių tinklų)

Kaltinimai ir tyrimas

„Odontologijos klinikos medicinos direktorius, teisindamas gydytojus, sakė, kad jie buvo puikūs, kad viską padarė laiku. Tačiau tai netiesa, nes jei viskas būtų buvę padaryta teisingai ir laiku, ar mūsų sūnus dabar būtų ant gyvenimo ir mirties slenksčio, ar gydytojai būtų diagnozavę smegenų mirtį?“ – Veleso tėvai rašo.

Viktoras aiškino, jog kompanija „ORI GROUP“, kuri atliko jų vaikui operaciją šiuo metu yra tiriama dėl „netinkamo medicinos ar farmacijos darbuotojo pareigų atlikimo“.

„Šiuo metu nustatinėjamos visos įvykio aplinkybės, paskirtos ekspertizės“, – portalui „Ukrainska Pravda“ sakė Lvivo srities policijos atstovė spaudai Svitlana Dobrovolska.

Odontologijos klinika atsisako komentuoti žiniasklaidai.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt