Vienas šaukštas prieš miegą ir išvalys visą žarnyną bei kepenis

Sveikata

Česnakai yra neabejotinai vienas naudingiausių ingredientų, vartojamas beveik kiekvienoje kultūroje dėl savo neįtikėtinų gydomųjų savybių. Dažniausiai jis yra naudojamas gaminant maistą, kad pagerintų maisto skonį. Tačiau šiandien česnakai yra plačiai naudojami norint gauti daug naudos sveikatai. Taigi, būtinai patikrinkite šiuos receptus ir sužinokite daugiau apie šio ypatingo ingrediento galimybes!

Maistinė nauda

Česnakuose yra didelis vitamino A, C ir B kompleksų kiekis, taip pat jame gausu mineralų, tokių kaip magnis, kalcis, fosforas, varis, kalis ir geležis.

Be to, jame yra glikozidų, aminorūgščių, eterinių aliejų ir retų mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, germanio, randamų tik valgomuosiuose svogūnėliuose ir laiškiniuose česnakuose. Nuostabus faktas yra tas, kad česnakuose yra daugiau nei 12 rūšių antioksidantų.

Nauda sveikatai

Česnako nauda sveikatai dažniausiai yra dėl stiprių antimikrobinių savybių, kurios veiksmingai žudo mieles, bakterijas, žarnyno parazitus, virusus ir grybelius.

Tai stiprus antioksidantas, neutralizuojantis laisvuosius radikalus organizme ir pasižymintis natūraliomis imunitetą stiprinančiomis ir antibiotinėmis savybėmis. Norint pajusti didžiausią naudą, rekomenduojama kasdien vartoti po 2–3 nedideles česnako skilteles (ne galvutes!)

Antikoaguliantas

Česnakas – tai veiksminga, natūrali ir daug saugesnė aspirino alternatyva. Aspirinas, kaip žinoma, skystina kraują, o tai gali sukelti kraujavimą iš skrandžio ar kitas problemas.

Vėžio prevencija

Dėl stiprių priešvėžinių savybių česnakai sumažina vėžio, ypač skrandžio ir storosios žarnos, riziką. Žinoma, vėžiui atsirasti yra daug veiksnių ir mokslininkai iki šiol nerado efektyvaus būdo apsisaugoti nuo vėžio, tačiau česnakas – puiki prevencinė priemonė.

Peršalimas

Jei nesijaučiate gerai ir norite išvengti peršalimo, tiesiog suvalgykite 1–2 skilteles česnako. Tai taip pat gali padėti gydyti peršalimą. Turėdamas galimybę sumažinti patinimus ir greičiau atsigauti, česnakas veikia kaip vaistas nuo jūsų peršalimo. Tiesa, niekada nevalgykite česnako tuščiu skrandžiu. Prie vienos skiltelės česnako būtina suvalgyti ir bent vieną riekelę duonos.

Cholesterolis

Česnakų sultys sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir arterijose esančių susikaupusių apnašų oksidaciją, todėl sumažėja širdies ligų tikimybė.

Diabetas

Suvartokite vieną skiltelę česnako per dieną, kad sumažintumėte cukraus kiekį kraujyje.

Grybelinės infekcijos

Česnakas yra efektyvi priemonė kovojant su grybelinėmis infekcijomis, tokiomis kaip pėdų grybelis ar pienligė. Tiesa, česnako sultimis niekada nereikėtų tepti odos ar kitų kūno vietų, ypač gleivinių, nes jis gali nudeginti. Tokiais atvejais yra saugiau rinktis preparatus iš vaistinės su veikliosiomis česnako medžiagomis.

Hipertenzija

Valydami arterijų nuosėdas, česnakai normalizuoja kraujospūdį.

Skrandžio opa

Jis yra labai efektyvus bakterinių skrandžio parazitų, galinčių sukelti pepsines (skrandžio) opas, atvejais.

Apsinuodijimas

Česnakai turi sieros junginių, kurie detoksikuoja organizmą nuo nuodingų medžiagų, švino ir kitų sunkiųjų metalų.

Vartojimo patarimai

Kai kuriems žmonėms gali būti sunku valgyti žalią česnaką dėl jo kvapo ar skonio. Pagalvokite apie visą jo teikiamą naudą sveikatai ir pabandykite įtraukti česnaką į savo dienos racioną. Juk nebūtina česnaką kramtyti kaip obuolį – jūs galite juo gardinti salotas, padažus, dėti ant sumuštinio. Kai ruošiate mėgstamas sultis, į sulčiaspaudę įmeskite ir 1-2 skilteles česnako.

Specialus patarimas

Paruoškite šį stebuklingą gėrimą ir išgerkite jį prieš eidami miegoti! Pavalgę vakarienę, darykite štai ką:

Susmulkinkite 2 skilteles šviežio česnako ir palikite porai minučių ore, nes kapojant išsiskiria fermentas alinazė, esantis česnake. Supjaustytą česnaką suberkite į šaukštą ir prarykite užgerdami vandeniu. Jei jums patinka, galite pridėti šiek tiek medaus dėl jo antibakterinių savybių.

Ypač jei norite gydyti sinuso problemą, gripą ar peršalimą, naudokite medų. Kol jūs miegate, medus ir česnakai nukeliaus į jūsų virškinamąjį traktą ir neutralizuos visas kenksmingas bakterijas, toksinus, grybus, virusus, kancerogenus ir kitas chemines medžiagas, kol jos dar nepažeidė jūsų sveikų ląstelių.

Česnakuose taip pat yra sieros junginių, kurie padeda detoksikuoti kepenis nuo švino ir kitų toksinų. Šis receptas geras tuo, kad nuryjant smulkintą česnaką, jei tik jo nekramtote, jūs neturėsite blogo burnos kvapo.

Nepamirškite iš ryto išgerti didelę stiklinę vandens. Pirmasis jūsų kasdienis tuštinimasis turės stiprų česnako kvapą; tai reiškia, kad visi kenksmingi toksinai pašalinami iš jūsų kūno. Nedvejodami išbandykite.

Atsargiai

Česnakai yra labai stiprus medicininis augalas. Tai reiškia, kad 1–3 žalių česnako skiltelių per dieną yra daugiau nei pakankamai, kad būtų galima pasinaudoti visais jo teikiamais privalumais sveikatai. Gamindami maistą galite naudoti šiek tiek daugiau, tačiau nepersistenkite.

Turint omenyje tai, kad česnakai turi kraują skystinantį poveikį, nerekomenduojama vartoti kartu su kitais antikoaguliantais. Venkite vartoti didelius česnako kiekius, nes kai kuriais atvejais didelės česnako dozės gali išprovokuoti sveikatos problemas, tokias kaip svorio kritimas, viduriavimas, astma, per didelis dujų kiekis ir mažakraujystė.

Valgyti žalią česnaką yra saugu. Tačiau, jei valgote kasdien, įsitikinkite, kad nevalgėte tuščiu skrandžiu, nes tai gali neigiamai paveikti skrandžio sieneles. 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt