Ugniagesiai prašo gyventojų supratingumo dėl neišgelbėto berniuko: per rankos atstumą nebuvo galima matyti

Naujienos

Trečiadienio rytą ugniagesiai patvirtino, kad sostinės daugiabutyje Viršuliškėse, kuriame įvyko sprogimas, naktį buvo pastebėtas vaiko kūnas. Dėl šio tragiško gaisro dar antradienio vakarą Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė ekstremalią padėtį.

Šį trečiadienį taip pat surengta spaudos konferencija apie naujausią informaciją dėl gaisro Viršuliškėse esančiame daugiabutyje. Komentarus žiniasklaidai teikė ugniagesių, policijos atstovai bei sostinės meras Valdas Benkunskas.

Per spaudos konferenciją Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas trumpai apžvelgė vakarykštę situaciją Viršuliškėse:

„Pasirodžius ugniagesiams 4-5 butai degė atvira liepsna. Buvo 7 žmonės išgelbėti. Mūsų pareigūnai dirbo tiek, kiek leido sąlygos. Specialistai pateikė rekomendacijas, kad darbas pastato viduje – pavojingas.

Mūsų pareigūnai dirbo ekstremaliomis sąlygomis. Nebuvo informacijos, kad viduje esantys žmonės gali būti gyvi. Ryte perstačius keltuvą į kitą pastato pusę, buvo pastebėtas antras, galimai vaiko, kūnas.“

Anot M. Kanapicko, pirminiais duomenimis, abu žuvę žmonės buvo galimo sprogimo epicentre:

„Kas sukėlė sprogimą – atsakymų neturime. Įvykis reglamentuojamas per baudžiamojo kodekso prizmę. Pasikartosiu, kad mūsų pareigūnai dirbo ekstremaliomis sąlygomis. Jie neturėjo gero matomumo, negirdėjo jokių garsų, kurie būtų leidę įtarti, kad viduje gali būti gyvų žmonių. Turėjome tik informaciją, kad viduje galimai yra du žmonės.“

M. Kanapickas teigė, kad šiuo metu yra stabilizuojamos konstrukcijos. koordinavimo štabe dalyvauja visi reikalingi asmenys: „Prioritetas šiuo metu yra ištraukti kūnus. Pradėsime nuo vaiko. Daliai gyventojų su palyda šiandien bus leista užeiti į savo butus pasiimti daiktų. Šiuo metu namas yra tuščias. Kol kas negalime įvertinti, kas sukėlė sprogimą. Matome, kad pastato konstrukcijoms yra padarytas kinetinis poveikis.“

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Renaldas Žekonis pirmiausia pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems:

„Ikiteisminis tyrimas kol kas nėra pradėtas. Renkama medžiaga pagal 187 str. 2 dalį – dėl didelės vertės turto sugadinimo ar sunaikinimo. Kai ugniagesiai galės įeiti į vidų ir paaiškės sprogimo priežastis, tada vertinsime situaciją. Nuo vakar policijos pajėgos saugo namo teritoriją. Policijos ekipažai budi visą parą ir tą darys tiek, kiek reikės.“

Žuvo du žmonės

Jau rašėme, kad sostinės daugiabutyje Viršuliškėse naktį buvo pastebėtas galimai vaiko kūnas, BNS patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė.

„Šią naktį 4.17 val. vykdant išorinę žvalgybą buvo pastebėtas galimai vaiko kūnas“, – sakė V. Šmigelskienė. Anksčiau gaisro metu buvo skelbta apie dingusį vaiką. Dar antradienį buvo pranešta apie ugniagesių gaisravietėje pastebėtą suaugusio žuvusiojo kūną, tačiau ugniagesiai neturėjo galimybės prie jo prieiti.

PAGD atstovas Donatas Gurevičius vėliau sakė, kad žuvusiųjų kūnų iškėlimas iš degusio daugiabučio Viršuliškėse šiuo metu yra prioritetinis ugniagesių darbas. „Šiuo metu yra atvykę statinių vertinimo ekspertai, jie vertina gelbėtojų galimybes su savo technika patekti į pastatą, kad būtų įgyvendintas mūsų prioritetas – žuvusiųjų kūnų – yra du žuvusiųjų kūnai iš vienos pastato pusės ir kitos, ištraukimas. Mes tai laikome prioritetiniu darbu“, – kalbėjo D. Gurevičius.

Pasak jo, gelbėtojai nuolat palaiko ryšį su žuvusiųjų artimaisiais. Antradienį apie 11 val. kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas, patvirtino PAGD atstovė. „7 val. 12 min.  paskelbta gaisro likvidacija, ugniagesiai toliau vykdo baigiamuosius darbus“, – informavo V. Šmigelskienė.

PAGD direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas sakė, kad nepilnamečio kūnas buvo pastebėtas per ketvirto aukšto langą. Ugniagesiai dirbti pastato viduje vis dar negali dėl nestabilių pastatą laikančių konstrukcijų.

„4 val. 17 min. išsisklaidžius dūmams, atvėsus konstrukcijoms ir nustojus garavimui buvo pastebėtas iš išorės pro ketvirto aukšto langą kūnas, spėjam, kad nepilnamečio asmens“, – trečiadienio rytą LRT radijui sakė M. Kanapickas.

PAGD direktoriaus pavaduotojas patvirtino, jog daugiau žuvusiųjų neturėtų būti, nėra informacijos apie pastate galėjusius būti kitus asmenis. M. Kanapickas teigė, jog šiuo metu sprendžiama, kaip sutvirtinti pastato laikančiąsias konstrukcijas, kad jis negriūtų ir ugniagesiai galėtų patekti į vidų.

Kaip skelbta, antradienį, apie 11.16 val., Vilniuje, Viršuliškių gatvėje, daugiabučio namo bute, įvyko sprogimas ir gaisras, per juos buvo pažeistos vidinės namo sienos bei tarpaukštinės perdangos, išdegė šešių butų patalpos bei apgadinti namo kieme stovėję keturi automobiliai.

Kaip skelbė ugniagesiai, apie 15.33 val. gaisras buvo lokalizuotas.

Paskelbė ekstremalią situaciją

Sostinės savivaldybė degusiame daugiabutyje Viršuliškėse antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją.

Pasak savivaldybės, gaisro metu užsiregistravo 57 namo gyventojai, iš jų 18 žmonių, tarp kurių du vaikai, buvo laikinai apgyvendinti viešbutyje, likę gyventojai nusprendė apsistoti pas artimuosius.

Penkiems nukentėjusiems buvo suteikta medikų pagalba.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11.16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt