Ukmergiškė, kuri šiemet švenčia savo šimtmetį, nuoširdžiai linki visiems vieno dalyko.

Naujienos

Ukmergėje gyvenanti Sofija Rindzevičienė gali pasigirti solidžiu jubiliejumi. Moteriai sausio 22-ąją sukako šimtas metų. S. Rindzevičienė gali pasigirti ne tik triženkliu metų skaičiumi, bet ir tuo, kad pati vis dar užsiaugina daržoves ir gėles.

Ilgaamžės moters gimtadienio proga atvyko pasveikinti Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė.

Linkėdami senolei stiprios sveikatos ir gražių dienų, svečiai jai įteikė gėlių, Mero sveikinimą, vienkartinę išmoką (412 Eur 50 ct) ir dovaną – šiltą antklodę.

Jubiliatė – žvali ir svetinga

Svečius pasitiko žvali ir labai svetinga jubiliatė, į kurią pažvelgus nė nepasakytum, kad jai jau šimtas metų – močiutė puikiai atrodo.

S.Rindzevičienė gimė 1924 metais Česonių kaime (Ukmergės r.) Juliaus ir Stasės Skapinskų šeimoje. Viso šeimoje augo 6 vaikai, Sofija buvo vyriausia. Ji baigė Laičių pradinės mokyklos 4 skyrius. Tėvai savo žemės neturėjo, tačiau ją nuomodavosi, todėl nuo mažens jai teko daug dirbti, padėti tėvams. Ponia Sofija net nenori prisiminti tų sunkių laikų, kadangi lydėjo didelis skurdas.

Ukmergėje moteris sulaukė šimto metų: pati užsiaugina daržoves ir gėles (nuotr. Ukmergės rajono savivaldybės)

Ištekėjo 20-ies metų

Ukmergės rajono savivaldybė praneša, kad mergina ištekėjo būdama 20-ies metų už 7 metais vyresnio Stasio Rindzevičiaus. Jis buvo darbininkas, o ji įsidarbino sanitare ligoninėje ir išdirbo ten net 42 metus.

Antrojo pasaulinio karo metais rusai iš namų išvarė S. Rindzevičių į frontą. Kariauti jam neteko, nes nušalęs kojų ir rankų pirštus ilgai gulėjo ligoninėje, o per tą laiką karas ir pasibaigė. Pora susilaukė dviejų vaikų: dukros Laimutės ir sūnaus Romualdo, kuris, eidamas 36 metus iškeliavo Anapilin – nuskendo. Kaime gyvenusi šeima dėl darbų stygiaus persikėlė į Ukmergę. Pradžioje gyveno pas vyro motiną, o neilgai trukus prisiglaudė pas tetą name, kuriame dabar ir gyvena ponia Sofija.

S.Rindzevičienės dukra – meilės emigrantė, šiuo metu gyvena užsienyje. Ilgaamžė džiaugiasi trimis anūkais: Inga, Aidu ir Rūta. Turi 6 proanūkius ir 2 proproanūkius.

Ukmergėje moteris sulaukė šimto metų: pati užsiaugina daržoves ir gėles (nuotr. Ukmergės rajono savivaldybės)

Džiaugiasi kiekviena diena

Šiuo metu senolė gyvena viena ir tvarkosi savarankiškai. Arčiausiai jos – anūkas Aidas su šeima bei marti Regina, kurie senolei padeda ir dažnai aplanko.

Jubiliatė džiaugiasi kiekviena diena. Vasarą augina gėles, turi ir daržovių lysvelę, žiemą labai mėgsta megzti. Keliasi anksti, tvarkosi, kūrena krosnį, pati pasigamina valgį, pasipuošia ir laukia aplankančiųjų. Nepratusi gulėti, tinginiauti.

Neišranki maistui senolė mėgstanti, kaip ji sako, skaniai, t. y. – riebiai, saldžiai pavalgyti. Geria kavą ir nemėgsta arbatų. Sako, kad reikia valgyti tai, ko organizmas nori. S. Rindzevičienė beveik nesilanko pas gydytojus, nevartoja vaistų.

Ponia Sofija džiaugiasi, kad sulaukė 100 metų jubiliejaus ir juokauja, kad dar nors dešimtmetį norėtų nugyventi: „Juk dabar taip gera gyventi!”, – sako jubiliatė. Paminėti šios garbios sukakties artimųjų apsuptyje senolė vyks į Uteną, pas anūkę Rūtą.

Pati visada buvusi geranoriška, ji linki visiems džiaugtis gyvenimu ir mažiau pykti

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt