Volodymyras Zelenskis be JAV pagalbos paketo Ukraina pralaimės karą

Naujienos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad Kyjivas pralaimės karą su Rusija, jei JAV Kongresas nepatvirtins karinės pagalbos kovai su Maskvos invazija.

„Būtina konkrečiai pasakyti Kongresui, kad jei Kongresas nepadės Ukrainai, Ukraina pralaimės karą“, – sakė V. Zelenskis per Kyjivo organizuojamos lėšų rinkimo platformos „United24“ susitikimą vaizdo ryšiu.

Kongresas jau kelis mėnesius stabdo 60 mlrd. dolerių (55,8 mlrd. eurų) vertės karinės paramos paketo patvirtinimą.

V. Zelenskis teigė, kad Ukrainai būtų „sunku išgyventi“ be pagalbos.

Jis pabrėžė, kad „jei Ukraina pralaimės karą, bus užpultos kitos valstybės“.

Rusijos invazija į Ukrainą tęsiasi jau daugiau kaip dvejus metus.

Sekmadienį Kyjivas pranešė, kad per Rusijos smūgį Huliaipolės mieste pietinėje Zaporižios srityje žuvo trys žmonės.

„Du vyrai ir moteris žuvo po savo privataus namo, į kurį pataikė rusų sviedinys, griuvėsiais“, – socialiniuose tinkluose pranešė regiono vadovas Ivanas Fedorovas.

Pareigūnai sakė, kad dar vienas civilis žuvo Kupjanske, esančiame šiaurės rytinėje Charkivo srityje, kur pastaraisiais mėnesiais padaugėjo išpuolių.

„Viena moteris žuvo po griuvėsiais daugiaaukščio namo ketvirtame aukšte esančiame bute“, – nurodė Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba ir pridūrė, kad tai buvo gyvenamasis namas.

Charkivo miesto valdžia pranešė, kad Rusija sekmadienį surengė dar vieną išpuolį, per kurį buvo sužeisti penki civiliai, kitą dieną po kruvinos atakos šiame mieste.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt