Vytautas Landsbergis apibūdina Aleksejaus Navalno mirtį kaip žiaurią ir reikšmingą žinią.

Naujienos

Penktadienį paskelbus apie Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį pataisos kolonijoje Arktyje, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad tai – žiauri ir reikšminga žinia.

Tolimoje žmogėdrų šalyje, jos katorgų kankinystėje visai neseniai mirė Aleksėjus Navalnas. Tai žiauri ir reikšminga žinia, mes galėtume minutę nutilti, prisimindami visas Putino tironijos aukas“, – Vasario 16-osios minėjime prie Signatarų namų teigė V. Landsbergis.

„Tai reiškia ne tik vieno žmogaus mirtį, tai reiškia, kad tironija nebepuoselėja atsarginio varianto, kas turės būti po Putino, kokia nors nauja perestroika (persitvarkymas – BNS), kur galbūt ir Navalnas, gal ir jam tai sakė, kai viliojo grįžti į Rusiją, kad bus reikalingas. Tą variantą jie atmetė, lieka tik kraujas, tik mirtis. Arba gyvenimas, arba mirtis, arba laisvė, arba vergija. Tai ir mums, bet ne tik mums, tai yra visiems pasaulyje“, – sakė V. Landsbergis.

Rusijos federalinės įkalinimo įstaigų tarnyba penktadienį pranešė, jog A. Navalnas mirė pataisos kolonijoje Arktyje, kur atlikinėjo 19 metų laisvės atėmimo bausmę. Jam buvo 47 metai.

Rusijos tyrimų komitetas pranešė pradėjęs tyrimą dėl jo mirties.

Tarptautinėje politikos arenoje dėl A. Navalno mirties pasipylė kaltinimai Maskvai.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt