Vytautas Landsbergis apie Vakarų ir lietuvių nuovargį remti Ukrainą: tai dar negavo tiesiai į akį

Naujienos

Karui Ukrainoje tęsiantis, vis aštrėja kalbos apie galimą pavojų Lietuvai ar net visiems Vakarams. Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad grėsmė išliks tol, kol Vakarai galutinai nesupras, kad ji reali, tačiau tai, deja, gali įvykti tik tada, kai patys „gausime tiesiai į akį“.

Apie tai V. Landsbergis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.

Visai šalia siaučiant karui, kovos, regis, vyksta ir mūsų šalies viduje. Tiesa, politinės. Profesorius Vytautas Landsbergis sako esąs nusivylęs, kad šalies vadovai – premjerė ir prezidentas – negali dažniau susitikti prie kavos puodelio ir priimti bendrus sprendimus.

„Sakydavo, kad kai reikia, tai jie susitinka, bet man atrodo, kad reikia visą laiką. <…> Mes turėtume būti labai vieningi, o jei mes ne vieningi, tai jau priešo laimėjimas. Priešas labai džiaugiasi, kad pas mus toks vaikų darželis“, – laidoje kalbėjo profesorius.

Anot ilgamečio politiko, panašių problemų turi ne tik Lietuva, bet ir kitos Vakarų valstybės. Kol Rusijos karo pramonės mašina inirtingai sukasi, mes esą delsiame ir atidėliojame svarbius sprendimus.

„Visa Europa staiga pamatė – o, mes visai nesirengiame karui, mes atsiliekame. Rusija rengiasi. Rusija yra pasirengusi karo pramonei, įvedė karo ekonomiką, jie aiškiai rodo, kad yra kare prieš Europą ir Vakarų pasaulį. O Vakarų pasaulis bijo net pasakyti žodį „karas“.

Vakarai bijo tapti karo dalyviais

Dažnai pasigendant didesnės Vakarų – o ypatingai Jungtinių Amerikos Valstijų – paramos Ukrainai, profesorius kaltinti neskuba. Anot V. Landsbergio, JAV dabar verda vidiniai rinkiminiai žaidimai, kuriuose ir yra išnaudojama Ukrainos korta. Labiau dėl Ukrainos esą turėtų sunerimti Europa, kuri irgi nepadeda tiek, kiek karo krečiama šalis nori.

„Vakarai bijo. Jie yra prigąsdinti, kad jei duos daugiau paramos, tai jie jau bus karo dalyviai. Jums bus tas pats, kas Ukrainai. Ar jūs norite, kad jūs miestai būtų sunaikinti? <…>

Esame psichologiškai silpni. Todėl anie tikėjosi ir galbūt toliau tikisi, kad Vakarai pasiduos dėl savo dvasinio silpnumo“, – teigė V. Landsbergis.

Anot nepriklausomybės akto signataro, bet kuriam priešui, o ypač Rusijai, yra gerai, kai elgiamės lengvabūdiškai ir neatsakingai. O nuovargis nuo karo, kuris dar nevyksta mūsų kieme, yra tokio lengvabūdiškumo pavyzdys. Pasak profesoriaus, nuovargis baigsis, kai patys tapsime tiesiogine karo dalimi.

„Tai dar negavo tiesiai į akį. Tada bus laikas pagalvoti, ar tikrai aš jau pavargęs, ar jau reikia duoti atgal. <…> Tai yra nuovargis nuo savo paties silpnumo“, – sakė V. Landsbergis.

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Vytautu Landsbergiu žiūrėkite straipsnio pradžioje.

33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt