Žmonės vis garsiau spėlioja apie galimas Gabrieliaus Landsbergio ir Austėjos Landsbergienės skyrybas

Naujienos

Tarp politikų jau kurį laiką sklando gandai, esą gali būti, kad užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir jo žmonos Austėjos Landsbergienės santuoka braška ir jau kurį laiką jie gyvena atskirai. Dar labiau tokias kalbas pakurstė Seimo nario Aurelijaus Verygos iškeltas klausimas, kodėl Lansbergiai perka turtą užsienyje? Nejau ruošiasi bėgti iš Lietuvos? Paaiškėjo, kad turtą perka ne Landsbergiai, o Landsbergienė.

Neseniai šį klausimą A.Veryga iškėlė Seime Vyriausybės valandos metu, bet į jį atsakymo nesulaukė, nes ministras tuomet posėdyje nedalyvavo. Tad šią savaitę A.Veryga klausimą pakartojo G.Landsbergiui jau esant salėje: „Jūs, ministre, daug kalbate apie karo grėsmes ir tuo pačiu metu jūsų šeima deklaruoja užsienyje įsigytą didelės vertės nekilnojamąjį turtą. Noriu paklausti, kokioje valstybėje tas turtas yra įsigytas? Taip pat mus pasiekė žinios, kad jūsų šeima ieško investuotojo, kuris pirktų jūsų ugdymo įstaigų tinklą. Noriu paklausti, gal galite paaiškinti tokių sprendimų priežastis? Ar čia mes visi turėtume dėl kažko nuogąstauti ir nerimauti?”, – paklausė A.Veryga.

G.Landsbergis, reaguodamas į klausimą, nuo tiesių atsakymų išsisuko: „Dar gerai, kad nepasakė pabaigoje, kad dar ir moskvičių parduoda. Bet šiaip mano raginimas būtų mažiau nardyti po prorusiškus puslapius ir jų turinį platinti. Tai, ką jūs šnekate, yra netiesa. Tai yra paneigta viešai. Kas yra deklaruota, tas yra deklaruota. Bet visa kita, ką jūs kalbate, yra netiesa. Aš laikiau jus padoriu žmogumi ir norėčiau turėti galimybę ir toliau taip apie jus galvoti. Bet tai priklausys nuo jūsų pastangų”, – sakė G.Landsbergis.

Ir iš tiesų, kaip matyti iš Valstybinės mokesčių inspekcijos pateikiamų turto deklaracijų, ministras G.Landsbergis turto užsienyje neturi. Jo gyvenamojo turto vertė Lietuvoje yra beveik 195 tūkst. eurų. Tuo tarpu jo žmonos A.Landsbergienės gyvenamasis turtas Lietuvoje vertinamas tik kiek daugiau nei 6,5 tūkst. eurų. Tačiau nuo pernai jos deklaracijoje atsirado įgytas turtas užsienyje. Jo vertė – 795 tūkst. eurų.

Tokia informacija paskatino diskusijas, ar tai reiškia, kad ministras su žmona veda atskirą ūkį? „Ar teiginys, kad ministras savo deklaracijoje nenurodė nekilnojamojo turto įsigijimo, o jį nurodė jo sutuoktinė, o taip pat teiginys, kad ji vienintelė jų švietimo įstaigų akcininkė ir vadovė, reiškia, kad jie nebeveda bendro šeimos ūkio ir jų turto deklaracijas reikėtų vertinti atsietai? Teko girdėti paskalų, kad esą jie seniai kartu negyvena, tačiau tą iki šiol vertinau kaip paskalas. Gal faktų tikrintojų teiginiai tas paskalas patvirtina?”, – socialiniame tinkle svarstė A.Veryga.

Jis reagavo ir į Seime ministro jam pateiktą atsakymą dėl įsigyto turto: „Dėl verslo pardavimo suprantu, niekas nenorėtų tokios jautrios informacijos atskleisti. Tiek to. Ministras, užuot tiesiai ir aiškiai atsakęs į klausimą, nuėjo į asmeniškumus, aiškindamas, kaip mane vertina kaip politiką ir kaip norėtų vertinti ateityje. Tai aš tik jam pasakysiu, kad man nėra įdomu, kaip jis mane vertina ir nerūpi, kaip vertins ateityje.

O štai dėl nekilnojamojo turto užsienyje, ministras nesutiko pasakyti, kokioje šalyje tas turtas įsigytas. Toks slapukavimas tik rusams ir yra naudingas, nes leidžia kurti visokias teorijas. Baimė atsakyti į klausimus ir argumentai „ad hominem” yra tik dar vienas patvirtinimas, kad buvau teisus.”

Panašu, kad, paviešinęs tokius faktus, A.Veryga užsitraukė ne tik ministro, bet ir visos Landsbergių šeimos nemalonę.

Socialiniame tinkle į įvykius reagavo ir G.Landsbergio tėvas Vytautas V.Landsbergis. „Veryga yra boba, pasirodo. Bobų profesija Lietuvoje remiasi pletkų skleidimu ir pavydo bei neapykantos lygio kėlimu. Anksčiau maniau, kad Veryga – vyrukas, bet dabar matau, kad iš jo praplyšusių šaulio kelnių visgi janutienė kyšo visu gražumu. (p.s. primenu, kad bobos – ne apie lytį, o apie piktybinio liežuvininko charakterį, t.y., bobos būna ir vyriškos, ir moteriškos giminės)”, – savo socialinio tinklo anketoje rašė jis.

Šaltinis: respublika.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt