Gaisro pažeistą daugiabutį Viršuliškėse siūloma atstatyti: darbai atsieitų virš milijono

Naujienos

Metų pradžioje dėl sprogimo ir gaisro pažeistą daugiabutį Viršuliškėse išanalizavę ekspertai pastatą siūlo atstatyti. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, skaičiuojama, kad atstatymo darbai atsieis daugiau nei 1,2 mln. eurų.

„Išvados sako, kad pigiausias variantas ir galimybė namą išsaugoti – visiškai demontuoti ir atstatyti viduriniąją namo dalį, suformuojant visus konstrukcinius elementus, stogą, laiptinę“, – žurnalistams trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybėje prieš susitikimą su nukentėjusiais gyventojais teigė sostinės meras Valdas Benkunskas.

„Preliminari visiems darbams paskaičiuota suma – 1,2 mln. eurų. Tai yra tiek, kad namas galėtų būti atiduotas gyventojams. Aišku, tie gyventojai, kurių butai pažeisti labiausiai, juos atgautų su daline apdaila“, – teigė meras.

Skelbiama, kad penki butai iš trisdešimties yra visiškai sugriauti, aštuoni – sulieti vandeniu, dar septynių butų pažeidimai nedideli, o dešimt butų – nepažeisti.

Anot gaisrą tyrusios komisijos išvadų, pažeistos pastato gelžbetoninės konstrukcijos, dalis stogo, dalis sienų trečiame, ketvirtame ir penktame aukštuose. Pažeistas konstrukcijas numatoma išmontuoti ir pakeisti naujomis. Taip pat ketinama įstatyti langus, duris, atkurti karšto ir šalto vandens, šilumos, nuotekų, dujų, ryšių, elektros sistemas.

Darbus planuojama pradėti balandį

V. Benkunskas pažymėjo, kad daugiabučio atstatymo procesas suplanuotas 4 etapais. Pirmasis prasidės jau balandį, sako meras.

„Visi darbai suskirstyti į 4 etapus. Pirmuoju reikėtų išgriauti pažeistas konstrukcijas. Tai truktų apie 4 mėnesius ir kainuotų beveik 200 tūkst. eurų“, – teigė V. Benkunskas.

„Kitas etapas – konstrukcijų atstatymas, su monolitinių konstrukcijų suliejimu, stogas, perdangos – kad namas butų “surištas„ ir konstrukciškai stabilus“, – pažymėjo meras. Pasak savivaldybės, preliminari šio etapo darbų kaina – apie 620 tūkst. eurų.

Trečiuoju etapu numatyta atkurti pastato inžinerines sistemas, sudėti langus bei lauko duris, sumontuoti langus, balkonų duris, palanges.

„Pirmieji trys etapai, didelė tikimybė, kad būtų finansuojami savivaldybės lėšomis“, – pridūrė V. Benkunskas.

Dalį darbų išlaidų turės padengti patys gyventojai

V. Benkunskas taip pat pažymėjo, jog už dalį darbų – sienų, lubų dažymą, grindų dangos klojimą, vonios kambario įsirengimą ar baldų įsigijimą – finansiškai bus atsakingi patys gyventojai. Visgi, atkreipia dėmesį miesto vadovas, tiksliai įvardinti, kokia lėšų dalimi prie šių darbų reikės prisidėti gyventojams, dar anksti.

„Gyventojų situacija skirtinga. Yra gyventojų, kurie turi draudimo sutartis, tai didelę dalį išlaidų padengs draudimo kompanijos, o tie, kurie neturi draudimo sutarčių – čia jau įsijungia socialinė politika. Be abejonės, gyventojų prisidėjimas bus reikalingas. Ypač ketvirtoje stadijoje, kai kalbėsime apie visišką butų sutvarkymą, kad jie būtų tinkami gyventi“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Nurodoma, jog daugiabučio atstatymas bus finansuojamas mero rezervo fondo, draudimo bendrovių bei Vyriausybės lėšomis, jei Ministrų kabinetas patvirtins sostinės prašymą.

Skelbiama, kad daugiabučio atstatymą atliks Vilniaus miesto savivaldybės įmonės: VŠĮ „Atnaujinkime miestą“ organizuos namo inžinerinių sistemų ir atitvarų (langų, durų, bendro naudojimo šilumos, karšto vandens, geriamojo vandens tiekimo, nuotekų šalinimo, elektros, dujų, ryšių) atstatymo darbus, UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ rūpinsis konstrukcijų atstatymo darbais.

ELTA primena, kad sausio pradžioje sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo.

Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje paskelbė ekstremaliąją situaciją. Taip pat buvo suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri ėmėsi neatidėliotinų veiksmų, sutvirtinant daugiabučio konstrukciją. Daugiabutis šiuo metu yra neeksploatuojamas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Pasak prokuroro, pagrindinė tiriama sprogimo daugiabutyje versija – savižudybė.

Šiuo metu visiems daugiabučio gyventojams būstą laikinai, iki kitų metų balandžio, yra suteikusi savivaldybė.

Šaltinis: lnk.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt