Ingridos Šimonytės rinkiminis šūkis privertė suklusti: jis beveik identiškas 2018 metų Putino šūkiui

Naujienos

Penktadienį paskelbtas konservatorių kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės rinkiminis šūkis daugelį privertė suklusti. „Stipri prezidentė – stipri šalis“ beveik sutampa su Rusijos prezidento Vladimiro Putino 2018 m. rinkimų kampanijos šūkiu. 

„Stiprus prezidentas. Stipri Rusija“, – taip 2018 m. V. Putinas rinkosi kreiptis į rusus.

Tapinas: „Gera pradžia tikrai“

Šį sutapimą pastebėjęs visuomenininkas Andrius Tapinas „Facebook“ pasidalino įrašu ir ironiškai pajuokavo: „Gera pradžia tikrai“.

„Aš vis tiek nesuprantu.

Pradedama Ingridos Šimonytės rinkimų kampanija. Atskleidžiamas šūkis – „Stipri prezidentė. Stipri šalis“

Ir vienoje didžiausių partijų su didžiuliais komunikaciniais resursais neatsiranda nė vieno žmogaus, kuris pagooglintų ir suprastų, jog nėra pati geriausia mintis tiesiog atkartoti 2018 metų putino prezidento rinkimų šūkį „Stiprus prezidentas. Stipri rusija“.

Na kaip taip. Na kaip galima būti tokiais glušais. Ir dabar reikės arba apsimesti, kad nieko neįvyko, arba teisintis, kad šūkiai skiriasi, nes pas mus „šalis“, o pas putiną buvo „rusija“, arba skubiai ieškoti kažko kito ir sugalvojus „Lietuva aukščiau visko“ vis dėlto pasitikrinti“, – rašė A. Tapinas.

Prezidento posto siekianti I. Šimonytė mano daugiau panašumų turinti su D. Žalimu

Šalies vadovo posto siekianti premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad daugiau panašumų turi su Laisvės partijos kandidatu Dainiumi Žalimu nei su dabartiniu prezidentu Gitanu Nausėda. Visgi, pasak I. Šimonytės, prezidentiniai rinkimai D. Žalimui yra tik galimybė pasirodyti prieš Europos Parlamento (EP) rinkimus.

„Požiūriu į daugelį klausimų aš tikrai turiu daugiau panašumo su juo (D. Žalimu – ELTA) nei kada nors turėjau su Gitanu Nausėda. Bet yra kita, mano supratimu, labai svarbi aplinkybė – prezidento rinkimuose dalyvauja dalis žmonių, kurie dalyvauja ir tuose rinkimuose, kurie vyks po trijų savaičių. Čia man atrodo yra šiokia tokia deklaracija“, – penktadienį savo prezidentinės kampanijos starto renginyje teigė I. Šimonytė.

„Prezidentinė kampanija tam yra labai patogi, nes yra didelis matomumas, daug eterio, daug galimybių pasirodyti, bet aš nekandidatuoju Europos Parlamento rinkimuose. (…) Kai kandidatuoji kitur, tarsi abejodamas savo rezultatu šituose rinkimuose, tai man atrodo daug ką pasako“, – pridūrė politikė.

Penktadienio vakarą vykusio renginio metu buvo pristatytas ir konservatorių kandidatės rinkiminės kampanijos šūkis: „Stirpi prezidentė – stipri šalis“.

„Jeigu stiprūs žmonės yra mūsų valstybės lyderiai, tada ir šalis mūsų yra stipri“, – komentuodama rinkiminio šūkio pasirinkimą pabrėžė I. Šimonyė.

ELTA primena, kad I. Šimonytė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) surinktus gyventojų parašus pirmadienį įteikė pirmoji. Už ją pasirašė daugiau kaip 33,7 tūkst. rinkėjų.

Reikiamus 20 tūkst. parašų trečiadienį surinko ir Laisvės partijos kandidatas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas D. Žalimas.

Parašų vis dar nepavyko surinkti antrosios kadencijos siekiančiam prezidentui Gitanui Nausėdai bei dar aštuoniems kandidatams, kuriems VRK yra išdavusi parašų rinkimo lapus.

Likusiems politinės kampanijos dalyviams parašų rinkimo lapus VRK išduos po to, kai šie pateiks pareiškinius dokumentus. Tą jie gali padaryti iki kovo 8 dienos vakaro. Tarp jų yra Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta bei Žilvinas Treigys.

Pretendentai į šalies vadovo postą nemažiau kaip 20 tūkst. parašų turi surinkti iki kovo 28 dienos.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt